• DOLAR
  $2.427,4800
  ( ₺6,81 )
 • EURO
  $1,6498
  %0,66
 • ALTIN
  $61.499,9800
  %1,50
 • BIST
  91,5716
  ( ₺0,05 )
“Gençlikten Ömür Saklamak Hepimizin Elinde”

“Gençlikten Ömür Saklamak Hepimizin Elinde”

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat konuk olarak katıldı. Fırat tüm vatandaşları 3 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nden başlayıp Akarçay’da son bulacak Dünya Yürüyüş Günü etkinliğine davet etti. 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nden bahseden Dr. Deniz Fırat, “Bakanlığımızca, obezitenin azaltılması çalışmaları kapsamında, […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Deniz Fırat konuk olarak katıldı. Fırat tüm vatandaşları 3 Ekim Çarşamba günü saat 11.00’de Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nden başlayıp Akarçay’da son bulacak Dünya Yürüyüş Günü etkinliğine davet etti.
3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü’nden bahseden Dr. Deniz Fırat, “Bakanlığımızca, obezitenin azaltılması çalışmaları kapsamında, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla yapılan rutin çalışmalar dışında özel gün ve haftalarda farklı etkinliklerin düzenlenmesi konuya olan farkındalık düzeyinin artmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda tüm Türkiye’de 3 Ekim Çarşamba günü tüm vatandaşlarımızın katılımı ile bir yürüyüş düzenlenecektir. İlimizde de Devlet Hastanesi’nin önünden başlayarak Akarçay’a doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşe tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.
“Pek çok hastalığın ilerleyen yaşla birlikte arttığı bilinmektedir”
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bu konuya da değinen Dr. Fırat, “Doğum oranlarının düşmesi ve teknolojik gelişmelerin sağlık hizmetlerinde etkili kullanımı, bilinçli beslenme ve hareketli yaşam, ortalama yaşam beklentisinin uzamasına ve yaşlı nüfusun toplam nüfus içerisindeki payının artmasına olanak sağlamıştır. Yaşlı nüfus artış hızına paralel olarak yaşlılık ve yaşlı sağlığı konularında farkındalık yaratmak amacıyla tüm dünyada 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olarak anılmaktadır. İnsanlarda görülen pek çok hastalığın ilerleyen yaşla birlikte arttığı bilinmektedir. Yaşlılıkla daha iyi ve kaliteli bir yaşam için bu sağlık sorunlarından korunmak gereklidir. Korunmak için başlıca üç ilke, yeterli ve dengeli beslenme, doğru fiziksel aktivite ve egzersiz yapma ile alkol ve sigara kullanımından uzak durmaktır. Her yeni güne yaşlanmak için değil sağlıklı yaşamak için gençlikten ömür saklamak hepimizin elindedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır