Reklam

Reklam

passo
GETAT Polikliniği Devlet Hastanesi’nde hizmete girdi

GETAT Polikliniği Devlet Hastanesi’nde hizmete girdi

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu Doktoru Dicle Ulu konuk olarak katıldı. Ulu programda tamamlayıcı tıp ve çalışmaları konusunda bilgiler verdi. Şu an ülkemizde 11 adet GETAT Eğitim Merkezi bulunduğunu kaydeden Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu Doktoru Dicle Ulu konuk olarak katıldı. Ulu programda tamamlayıcı tıp ve çalışmaları konusunda bilgiler verdi.
Şu an ülkemizde 11 adet GETAT Eğitim Merkezi bulunduğunu kaydeden Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yeni açılan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Polikliniği (GETAT) Sorumlu Doktoru Dicle Ulu, “Ülkemizde 46 adet uygulama merkezi ve 40 adet GETAT ünitesi var. İlimizde de kısa bir süre önce Devlet Hastanesi’nde polikliniğimiz hizmete girdi. Polikliniğimize müracaat eden hastalarımız yavaş yavaş artıyor. Süreç içinde sayının daha da yükseleceğini düşünüyorum” diye konuştu.
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp nedir?
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp konusunda bilgiler veren Dr. Dicle Ulu, “Geleneksel ve tamamlayıcı tıp” fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Usulsüz ve bilgisizce yapılan uygulamaların önüne geçmek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 27 Ekim 2014 tarihinde bu yöntemlerle ilgili yönetmelik resmi gazetede yayınlanmıştır. Bu yönetmeliğe göre bakanlık tarafından yalnızca hekimlere ve sadece kendi alanında uygulama yapmak üzere diş hekimlerine yetki verilmiştir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır