passo
“Girişimciliğin yaşı yoktur”

“Girişimciliğin yaşı yoktur”

İçinde bulunduğumuz Global Girişimcilik Haftası nedeniyle TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. Cantürk Kayhan ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan Gün FM’de Gündem programına konuk olarak katıldılar. “TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda temel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda […]

İçinde bulunduğumuz Global Girişimcilik Haftası nedeniyle TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. Cantürk Kayhan ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan Gün FM’de Gündem programına konuk olarak katıldılar.
“TOBB Genç Girişimciler Kurulu, TOBB bünyesinde teşekkül ettirilen ve TOBB Yönetim Kurulu’nun alacağı kararlara ışık tutan, genç girişimcilik konusunda temel politikalar geliştiren ve görüş oluşturulmasına katkıda bulunan bir kuruldur” diyen TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan, “Genç Girişimciler Kurulu, genç girişimcilere eğitim, kapasite geliştirme desteği ile girişimci fikirlerini hayata geçirmelerinde destek sağlamak üzerine kurulmuştur. Ülkemizdeki genç girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün gençler arasında yaygınlaştırılmasına öncülük etmek kurulumuzun başlıca görevleri arasındadır” diye konuştu.
“Herkes girişimci olabilir”
Girişimcilik konusunda bilgiler aktaran TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. Cantürk Kayhan, “Girişimciliğin yaşı yoktur. Herkes girişimci olabilir. Afyonkarahisar girişimcilik açısından dinamikleri olan bir il. İlimizin birçok lokomotif ürünü var. Girişimcilerimiz mevcut ürünlerimize farklı yaklaşarak girişimciliklerini sergileyebilirler. Yeter ki buna niyetlensinler. Girişimcilerde 40 yaş ve 55 yaş kritik olarak görülüyor. Bu iki yaşa ulaşan girişimcilerin daha cesur adım attıklarını gözlemliyoruz” şeklinde konuştu.
Programın sonunda TOBB Akademik Danışmanı Prof. Dr. Cantürk Kayhan ve TOBB Afyonkarahisar Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mustafa Özkan, çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser’e teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır