passo
“Gönül Elçileri olalım, gönülleri alalım”

“Gönül Elçileri olalım, gönülleri alalım”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu. Radyonun Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Sezer, kurumun faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Afyonkarahisar’da sekiz kuruluşumuz var” Afyonkarahisar’ın il merkezi ve ilçelerinde toplam sekiz kuruluşu olan bir il müdürlüğü olduklarını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer oldu.

Radyonun Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programında konuşan Sezer, kurumun faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Afyonkarahisar’da sekiz kuruluşumuz var”

Afyonkarahisar’ın il merkezi ve ilçelerinde toplam sekiz kuruluşu olan bir il müdürlüğü olduklarını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, “Merkezde Huzurevi, Kız Yetiştirme Yurdu, Koruma, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi olmak üzere kuruluşlarımız var. Bunun yanında Bolvadin ilçemizde 0–12 yaş Mehmet Akif Ersoy Çocuk Yuvası ile 30 kişi kapasiteli Huzurevi, Emirdağ ilçemizde 60 kişi kapasiteli Huzurevi ve Sandıklı’da ise 81 kişi kapasiteli termal bir Huzurevi bulunuyor. İlimizin sosyal hizmet alanındaki ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bir sosyal hizmet merkezine ihtiyaç var. Göreve geldiğimden bu yana sosyal hizmet merkezimizin hayata geçirilmesi için ciddi çalışmalarımız oldu. Çalışmalarda son aşamaya gelindi. Şu anda mekânla ilgili eksikliklerimizi gideriyoruz. Bu merkezimizi Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin hizmetine sokmak için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“Belediyemiz bize Fuar Alanında 20 bin metrekare bir yer tahsis etti”

İlimizde engelli bireylerin hizmet alabileceği bir yatılı bakım ve rehabilitasyon merkezinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen Sezer, “Bu konuyu başta Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımızla paylaştık. Belediyemiz bize Fuar Alanında 20 bin metrekare bir yer tahsis etti. Buraya ilimize layık Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapmak için kolları sıvadık. Bununla ilgili proje ihalesi 11 Temmuz’da yapılacak. İlimize böyle önemli bir tesisi kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Çocuk evlerimiz ile yurttaki soyut ortam somutlaşmış oldu”

İlimizde 11 tane çocuk evi bulunduğunu kaydeden Sezer, “Bu çocukların başında bakıcı annelerimiz ve öğretmenlerimiz var. Bu evlerde çocuklarımızı sosyal hayatın içine dâhil etmiş oluyoruz. Komşuluk ilişkilerini öğreniyorlar. Kendi işlerini yapma becerilerini kazandırıyoruz. Market ve pazar ihtiyaçlarını kendileri görüyorlar. Her şeyden önemlisi bir adresleri oluyor ve bu da aidiyet duygusunun oluşmasını sağlıyor. Çocuk evlerimiz ile yurttaki soyut ortam somutlaşmış oldu. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Ancak aslolan ailedir. Bizler çocuklarımızın aileleriyle yetişmelerini arzuluyoruz” dedi.

“İlimizde şu an 300 civarında Gönül Elçisi var”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde olan kuruluşlarda kalan engelli, çocuk ve yaşlıları ziyaret edenlere Gönül Elçisi olmaları çağrısında bulunan Sezer, “İlimizde şu an 300 civarında Gönül Elçisi var. Diğer illere göre bu rakam oldukça düşük. Gönül Elçisi olabilmek için kurumları ziyaret ettikten sonra bulunan formları doldurmak gerekiyor. İnanıyorum ki Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz Gönül Elçileri olarak kurumlarımızda barınanları yalnız bırakmayacaklardır. Gönül Elçileri olalım, gönülleri alalım” dedi.

Program sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Gün FM’e yayın hayatında başarılar diledi. Akar ise konuğuna teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır