Gönül Gözleri’nde engelliler konuşuldu

Gönül Gözleri’nde engelliler konuşuldu

Gün FM’de görme engellilere yönelik hazırlanan Gönül Gözleri programında bu hafta içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası dolayısıyla engellilerimizin sorunları işlendi. Kamil Miras Anadolu Lisesi-Gün FM işbirliğinde yayınlanan Gönül Gözleri programına Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt konuk oldu. “Haftamız engellilerin sorunlarına farkındalık yaratması açısından son derece önemli” Kamil Miras Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerini böylesi […]

Gün FM’de görme engellilere yönelik hazırlanan Gönül Gözleri programında bu hafta içinde bulunduğumuz Engelliler Haftası dolayısıyla engellilerimizin sorunları işlendi.
Kamil Miras Anadolu Lisesi-Gün FM işbirliğinde yayınlanan Gönül Gözleri programına Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt konuk oldu.
“Haftamız engellilerin sorunlarına farkındalık yaratması açısından son derece önemli”
Kamil Miras Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencilerini böylesi anlamlı bir program hazırladıkları için tebrik eden Yurt, “Bilindiği üzere 10–16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Haftamız engellilerin sorunlarına farkındalık yaratması açısından son derece önemli diye düşünüyorum. Bu yıl da yine güzel etkinlikler gerçekleştirdik. Engelli gençlerimiz askerlik görevlerini yerine getirdiler, yemin ederek tezkerelerini aldılar. Engellilerimiz evlerinde oturmasın. Kendilerine inansınlar. Mutlaka evlerinden çıkıp eğitimlerini tamamlasınlar. Bu konuda ailelere büyük görevler düşüyor. Engelli çocuklarından utanmasınlar, onları saklamasınlar. Engelli çocuklarının sosyal yaşama katılmalarına vesile olsunlar. Şans tanındığında tüm engellilerimiz her türlü işte başarılı olacaklardır” şeklinde konuştu.
“Radyo programı ile edebiyat eserlerinin ulaştırılması hedefleniyor”
Kamil Miras Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bağana ile Rehberlik Öğretmeni Murat Karaduman’ın koordinatörlüğünde yürütülen projede görme engellilere radyo programı ile edebiyat eserlerinin ulaştırılması hedefleniyor.
Engelliler Haftası ile ilgili hazırlanan programa Kamil Miras Anadolu Lisesi 9.sınıf öğrencileri Elif Gülser, Nursena Okumuş, İrem Özen, Berke Ballık ve Sezer Özbek isimli öğrenciler katıldılar.
Yayın sonrası öğrencileri tebrik eden Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar tüm engellilerin haftalarını kutladı. Gönül Gözleri gün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu. Gönül Gözleri isimli program Gün FM’de her Çarşamba 17.00–18.00 saatleri arasında yayınlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır