passo
Görgöz Basın Odasını övdü

Görgöz Basın Odasını övdü

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, 99.9 frekansından yayın yapan Gün Fm’de her hafta Cumartesi günleri yayınlanan Basın Odası programına övgüler yağdırdı.     Yaptığı yazılı basın açıklamasında , Gün FM’de yayınlanan ‘Basın Odası’ programı ile programa katılan Gazeteci ve yazarlar Ertuğrul Sevim, İsmail Akar, Polat Yılmaz, Ahmet Tunca’yı öven Cumhuriyet Halk Partisi […]

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, 99.9 frekansından yayın yapan Gün Fm’de her hafta Cumartesi günleri yayınlanan Basın Odası programına övgüler yağdırdı.

 

 

Yaptığı yazılı basın açıklamasında , Gün FM’de yayınlanan ‘Basın Odası’ programı ile programa katılan Gazeteci ve yazarlar Ertuğrul Sevim, İsmail Akar, Polat Yılmaz, Ahmet Tunca’yı öven Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, şunları söyledi; “Atatürk’ün bir sözü ile başlamak istiyorum. ‘Basın halkın müşterek sesidir.’

Ülkemizde ‘Yasama,Yürütme, Yargı’dan sonra ‘basın’ en büyük güç olarak tanımlanır. Bu tanımlamaya sanırım kimsenin itirazı olmaz, çünkü genel kanı budur ve doğrudur. Hele günümüzde, bilişim çağında basının önemi daha da öne çıkmaktadır. Gazete, radyo ve televizyon çok önemlidir. Özellikle gazetenin yeri her zaman başkadır ve benim için hep en öyle olacaktır. Ancak, internetin neredeyse her yere her şeye hakim olduğu zamanları yaşıyoruz. Dolayısıyla internet habercilik ve sosyal medya ağı her geçen gün daha da güçleniyor. İnsanlar istediği yayın organına, habere, bilgiye, gelişmelere anında ulaşabiliyor. Elbette bu kadar hızlı iletişimin sağlandığı ortamlarda bir hayli bilgi kirliliği de yaşanıyor.

Ancak bir şey var ki, iletişimin böylesine yaygın olduğu bir ortamda dahi ‘’ülkemizde basının özgür olmadığı’’ gerçeği hepimizi derinden üzüyor. Ne yazık ki bu gerçeği sürekli gündeme getirmek, vurgulamak görevini sadece CHP yerine getiriyor. Çünkü basının özgür olmadığı yerde halk özgür olmaz, demokrasi olmaz. Bugün sosyal medyada, Gezi Olaylarını destekledikleri için gözaltına alınan insanlar var. Hep söylüyoruz ülkemiz en fazla tutuklu gazeteci sayısına sahip diye. Halkında, basınında özgürlüğü yok. Her şeye rağmen düşüncelerini söylemekten çekinmeyen, bildiklerini paylaşmayı görev bilen, bunu insan olmanın, basının temsilcisi olmanın gereği olarak yapan, korkmayan, yılmayan, yürekli insanlarımız var elbette.”

 

03haber.com’da yer alan habere göre Görgöz açıklamasına şöyle devam etti; “İlimizin en çok dinlenen radyo kanallarından birisi ‘’türkülerimizin kanalı’’ olarak da bildiğimiz GÜN FM de, Sayın İsmail Akar’ın yönettiği ‘’Basın Odası’’ programı ve konukları Sayın Ertuğrul Sevim, Sayın Polat Yılmaz, Sayın Ahmet Tunca’ dan kısaca bahsetmek istiyorum. Haftada bir yayınlanan, dinleyicilerini radyolarının başında adeta kilitleyen Basın Odası programının en önemli özelliği; yönetmen ve konukların açık sözlü ve doğal olmaları. Aynı zamanda o günkü gündemi hiç eveleyip gevelemeden anlatıp özgürce fikirlerini paylaşabilmeleridir. Aynı zamanda programa telefonla ya da email yoluyla ulaşan dinleyicilerin sorularına hiç müdahale etmeden bire bir yansıtıyor olmalarıdır. Şimdi bir süreliğine ara verdikleri programlarına sanırım eylül ayında yeniden başlayacaklar. Hem ilimizin, hem ülkemizin sorunlarını kendilerine yakışır biçimde bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyorum ve programın başlayacağı günü de iple çekiyorum. Hepimiz yaptığımız işlerle gurur duymak isteriz. Her şeyden önce kendimizle barışık olmak, kendimizi sevmek, kendimizle gurur duymak isteriz. Bunun yolu da yine kendimizden geçiyor, unutmayın! Yapacağımız fazla bir şey yok. Sadece ama sadece ‘’insan olmanın gereğini yerine getirmek’’ten başka.. Basınımızda saygı duyduğumuz, gurur duyduğumuz İbrahim Yüksel gibi unutamayacağımız duayenlerimiz var. Onları saygı ile anmaya kulaklarını çınlatmaya devam edeceğim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır