passo
Güçlü Kadınlar hikayelerini anlattı

Güçlü Kadınlar hikayelerini anlattı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık, Resim ve Müzik Toplulukları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Güçlü Kadınlar’ konferansında alanında öncü kadınlar hikayelerini anlattı. Konferansa Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Münevvere Aydoğmuş, Ağır Vasıta Şoförü Ummuhan Koca, AFAD’da görevli Jeofizik Yüksek Mühendisi Dilek […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık, Resim ve Müzik Toplulukları tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen ‘Güçlü Kadınlar’ konferansında alanında öncü kadınlar hikayelerini anlattı.
Konferansa Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Münevvere Aydoğmuş, Ağır Vasıta Şoförü Ummuhan Koca, AFAD’da görevli Jeofizik Yüksek Mühendisi Dilek Nuriye Şenol ve Mermerci Banu Bekişoğlu konuşmacı olarak katıldı.
Başarı hikayelerini anlattılar
Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar basında çalışan bir kadın olarak mesleğinin zorluklarını anlatırken, Mareşal Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Münevvere Aydoğmuş ise kadın muhtar olarak mahallesini nasıl güzelleştirdiğinden bahsetti. Ağır Vasıta Şoförü Ummuhan Koca trafikte kadın olarak yaşadıklarına değindi. AFAD’da görevli Jeofizik Yüksek Mühendisi Dilek Nuriye Şenol arama kurtarma çalışmalarında az sayıda kadın bulunduğunu ve kadın personelinde erkekler kadar başarılı olduklarını söyledi. Mermerci Banu Bekişoğlu ise mermer sektöründe kadın işletmecinin az olduğunu söyleyerek iş yaşamından örnekler sundu.
Konuşmacılara sunumlarının ardından AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu tarafından gün anısına birer teşekkür belgesi takdim edildi.
Etkinlik tam not aldı
Konferans öncesi kadın tablolarından oluşan resim sergisi gezilirken, konferansın ardından Müzik Topluluğu öğrencileri tarafından küçük bir dinleti gerçekleştirildi.
AFSÜ Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayşegül Köroğlu ve bölüm hocaları ile öğrencilerinin takip ettikleri etkinlik katılımcılardan tam not aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır