passo
Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın

Gün FM’den 19 Mayıs’a özel yayın

Gün FM’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Yayına Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji müdür, öğretmen ve öğrencileri katılarak hem okulla ilgili bilgilendirme yaptılar, hem de 19 Mayıs dolayısıyla duygu ve düşüncelerini paylaştılar. “Çalışkan ve üretken bir genç nesil yetiştirmek adına eğitimlerimizi uyguluyoruz” Gün FM Genel Yayın Yönetmeni […]

Gün FM’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Yayına Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji müdür, öğretmen ve öğrencileri katılarak hem okulla ilgili bilgilendirme yaptılar, hem de 19 Mayıs dolayısıyla duygu ve düşüncelerini paylaştılar.
“Çalışkan ve üretken bir genç nesil yetiştirmek adına eğitimlerimizi uyguluyoruz”
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu özel yayında konuşan Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Müdürü İbrahim Çakal, çalışkan, disiplinli ve üretken bir eğitim anlayışını benimsediklerini kaydederek, “Ulu Önder Atatürk bir vecizesinde, ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak’ demiştir. Bizlerde bu anlamda çalışkan ve üretken bir genç nesil yetiştirmek adına okulumuzda eğitimlerimizi uyguluyoruz. Alanlarında başarılı olmuş isimleri kariyer günleri söyleşileri adı altında okulumuza davet ederek öğrencilerimizle buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz kariyerinde başarılı olmuş isimlerin hikâyelerini kendi ağızlarından dinleyerek güzel örneklerle buluşmuş oluyorlar. Kariyer günlerimize Valimizden Belediye Başkanımıza pekçok isim katıldı ve katılmaya da devam edecek. Bu vesile ile tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramlarını kutluyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
19 Mayıs’la ilgili değerlendirmeler yapıldı, şiirler okundu
Okul Müdürü Çakal’ın ardından 19 Mayıs’ın tarihçesi Kolejin Tarih Öğretmeni Gülsüm Deveci tarafından anlatıldı. Deveci 19 Mayıs’a giden süreci ve sonrasını değerlendirdi. Kolejin İngilizce Öğretmeni Esin Kasabalı ile Kimya Öğretmeni Gonca Artuk Keser de 19 Mayıs dolayısıyla düşüncelerini aktaran birer konuşma yaptılar.
Kolej Müdürü ve öğretmenlerin ardından Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji 10.sınıf öğrencileri Muhammet Kümekaya, Sadiye Zümrüttaş, Alperen Emet, Ayten Şekerci ve Zehra Ölmez 19 Mayıs dolayısıyla şiirler okudular ve tüm gençliğin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladılar. Öğrenciler radyo yayınına katılmaktan dolayı oldukça mutlu ve heyecanlı olduklarını belirttiler. Muhammet Kümekaya’nın yayının sonunda seslendirdiği Bülbülüm Altın Kafeste isimli türkü duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
Akar Türk bayraklı bir plaket hediye etti
Yayın sonrası Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji müdür, öğretmen ve öğrencileri ile görüşen Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar gün anısına Kolej Müdürü İbrahim Çakal’a Türk bayraklı bir plaket hediye etti. Çakal ise Akar’a çiçek takdim etti.
Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencileri şahsında tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan Akar, okul yetkililerine yayın dolayısıyla teşekkürlerini sundu. Kolej Müdürü İbrahim Çakal ise Akar’a konukseverliklerinden dolayı çok teşekkür ederek, Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır