passo
Gün FM’den Radyo Günü kutlaması

Gün FM’den Radyo Günü kutlaması

13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla Gün FM’de küçük bir kutlama yapıldı. “Günümüzü buruk kutluyoruz” Dünya Radyo Günü’nü buruk kutladıklarını kaydeden Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, “Maalesef günümüzü basın camiasından birkaç arkadaş dışında hatırlayan olmadı. Zor şartlar altında görev yapan tüm radyo emekçilerinin günleri kutlu olsun. Dinleyicilerimizin desteği ile uzun yıllar yayın hayatımızı […]

13 Şubat Dünya Radyo Günü dolayısıyla Gün FM’de küçük bir kutlama yapıldı.

“Günümüzü buruk kutluyoruz”

Dünya Radyo Günü’nü buruk kutladıklarını kaydeden Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar, “Maalesef günümüzü basın camiasından birkaç arkadaş dışında hatırlayan olmadı. Zor şartlar altında görev yapan tüm radyo emekçilerinin günleri kutlu olsun. Dinleyicilerimizin desteği ile uzun yıllar yayın hayatımızı sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Radyo, en geniş kitlelere ulaşabilen kitle iletişim aracıdır”

Radyonun, günümüzde dünya nüfusunun %95’ine ulaşabilme yetisiyle, dünyanın en yaygın kullanılan kitle iletişim aracı olduğunu belirten Akar, “Eğitimin, toplumsal tartışmanın, düşünce özgürlüğünün taşıyıcısı ve aynı şekilde, doğal afet zamanlarda bilginin hayati kaynağı olarak, radyoyu kutlamak amacı ile UNESCO, 13 Şubat’ı Dünya Radyo Günü ilan etmiştir. UNESCO dünyanın her yerindeki yayımcıları Radyo Günü’nü kutlamaya davet etmektedir. Teknolojik olarak nispeten basit ve masrafsız olan radyo, merkezden uzak ve tüm topluluklara ulaşabilmektedir. İnternet ve mobil uygulamalar, radyonun etki alanını ve potansiyelini daha da artırmıştır. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’ne göre, dünyadaki evlerin %75’i radyo sahibidir. Ayrıca, haberlerle ulaşmak ve iletişim kurmak için geniş bant bağlantı kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Radyo toplumumuzun her kesimi olmak üzere, en geniş kitlelere ulaşabilen kitle iletişim aracıdır. Özgür, bağımsız ve çoğulcu radyo, sağlıklı toplumlar için zaruri, insan hakları ve temel özgürlüklerin geliştirilmesi için hayatidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Gün FM çalışanları Dünya Radyo Günü dolayısıyla bir pasta keserek kutlamayı sonlandırdılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır