passo
“Güney’de vatandaşlarımız bu iktidardan kurtulmak istiyor”

“Güney’de vatandaşlarımız bu iktidardan kurtulmak istiyor”

İlimize bir dizi ziyaret için gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Torun programda Güney beldesindeki izlenimlerini anlattı. “Belediye başkan adayımız Faruk Özkan beldede sevilen biri” Güney beldesindeki seçim çalışmalarına katıldığını söyleyen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Güney beldemiz 2014 yılında […]

İlimize bir dizi ziyaret için gelen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Torun programda Güney beldesindeki izlenimlerini anlattı.
“Belediye başkan adayımız Faruk Özkan beldede sevilen biri”
Güney beldesindeki seçim çalışmalarına katıldığını söyleyen CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Güney beldemiz 2014 yılında belde hüviyetini kaybetti. Bunun hesabının sorulması lazım. Neden Güney nüfus kaybetti ve belde statüsünü kaybetti? Geçmişte nüfusu 2 bin 500’ün üzerindeyken neden nüfus düştü? Bunu sorgulamak lazım. 7 yıllık hukuk mücadelesinden sonra Güney yeniden belde oldu. Burada Milletvekilimiz Burcu Köksal’ın katkılarını unutmamak lazım. Mecliste bu konunun takipçisi oldu. Yine il teşkilatımızın büyük katkıları oldu. Güney’i gezerken yeniden belde olmalarının mutluluğunu Güney sakinlerinde gördüm. Belediye başkan adayımız Faruk Özkan beldede sevilen biri. Gezerken halkımızın kendisini takdir ettiğini gördüm. Ben uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Vatandaşın yanına gittiğinizde az çok nasıl bir sonuç çıkacağını tahmin edebiliyorsunuz. Güney’de vatandaşlarımız bu iktidardan kurtulmak istiyor ve iktidara bir ders vermek istiyor. Aynı zamanda beldenin gelişimi için çalışkan bir başkan arıyor. Bunu da partimizin adayı Faruk Özkan’da gördüklerini gözlemledim” diye konuştu.
“Doğumdan ölüme kadar her anında halkın yanında yer alırsınız”
Kendisinin 15 yıl belediye başkanlığı yaptığını söyleyen Torun, “Belediye başkanları hem hizmet hem de gönül yapmasını bilmeli. Bunlardan biri eksik olmamalı. Siz bulunduğunuz şehrin sorumlususunuz. Doğumdan ölüme kadar her anında halkın yanında yer alırsınız. Vatandaşın yanında olduğunuzda her sorun aşılır. Ben Ordu Belediye Başkanıyken bir teleferik projesi vardı. Üstelik bu benim seçim vaatlerinde yoktu. Mevcut iktidar önümüze her türlü engeli koydu. Ama vatandaş eylem yaptı ve bu teleferiği istediğini söyledi. Hiçbir siyasi irade halkın karşısında duramaz. Biz vatandaşımızın desteğiyle bu teleferiği ilimize kazandırdık. Başkan yatırım yaparken halkın da görüşünü almayı ihmal etmemeli” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Güney’e birçok yeni yatırım ve hizmetin iktidar tarafından yapıldığını anımsatan Torun, “Şimdiye kadar aklınız neredeydi? Bu hizmetlerin yapılması için seçim olmasını mı beklediniz?” diye sordu.
Torun’a Gün FM yayınında CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz ve partililer eşlik ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır