passo
Gürpınar: “İcat çıkarın”

Gürpınar: “İcat çıkarın”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar konuk oldu. Merkezle ilgili bilgiler aktaran Gürpınar, “Merkezimiz, üniversitemizin misyonu çerçevesinde, çağdaş eğitim öğretim ilkeleri çerçevesinde paydaşların gereksinimlerini gözeterek öğrenci ve mezunlarımızın çağın ve iş dünyasının değişen koşulları doğrultusunda, […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar konuk oldu.

Merkezle ilgili bilgiler aktaran Gürpınar, “Merkezimiz, üniversitemizin misyonu çerçevesinde, çağdaş eğitim öğretim ilkeleri çerçevesinde paydaşların gereksinimlerini gözeterek öğrenci ve mezunlarımızın çağın ve iş dünyasının değişen koşulları doğrultusunda, kariyer hedeflerini belirlemeleri, donanımlı bir altyapıya kavuşmaları ve bu bağlamda bilgi, beceri ve tecrübe edinmeleri   konularında onlara yön vermek, gelişimlerine katkıda bulunmak ve topluma katma değer yaratacak bireyler yetiştirilmesine destek olmaktır” diye değerlendirmede bulundu.

Gürpınar merkezin hedeflerini anlattı

Programda AKÜ Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin hedeflerinden bahseden Gürpınar, “Öğrencilerimizin eğitim süresince ilgi, yetenek, kişilik özellikleri ve diğer tüm niteliklerini gerçekçi bir biçimde tanımalarına yardımcı olmak, eğitim süreleri boyunca işgücü piyasasında yer alan meslekler ve iş olanakları hakkında güncel bilgileri edinmelerini sağlamak ve işverenle işe başvuran arasında köprü kurmak, özellikle 1. sınıf öğrencilerinin yıl sonuna kadar en doğru kariyer kararlarını vermelerine yardımcı olmak, 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin platformları olan Yetenek Kapısı ve Kariyer Kapısı hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla en az 5 eğitim ve kültürel etkinlik düzenleyerek bu platformlara kayıt olmalarını sağlamak, staj seferberliği kapsamındaki staj ve iş imkanları konusunda öğrencileri haberdar etmek ve her yıl üniversitemizde 2., 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden asgari 1500 kişiyi staja göndermek merkezimizin hedefleri olarak sıralanabilir” şeklinde konuştu.

Gençlere eskiden icat çıkarmamalarının tavsiye edildiğini hatırlatan AKÜ Girişimcilik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Koray Gürpınar, “Biz gençlerden icat çıkarmalarını istiyor ve onlara icat çıkarın diyoruz” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır