passo
“Güvenli sürüş önemli”

“Güvenli sürüş önemli”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Motosiklet Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Masca ve Topluluk Başkanı Mustafa Kaya konuk oldu. Topluluğun amaçları sıralandı Programda topluluğun amaçlarını sıralayan Topluluk Başkanı Mustafa Kaya, “Üniversitemizde aktif motosiklet kullanıcıları ile potansiyel kullanıcılarının trafik kurallarına uygun ve güvenli bir şekilde sürüş yapmalarını sağlamak […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Kampüs programına AKÜ Motosiklet Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Masca ve Topluluk Başkanı Mustafa Kaya konuk oldu.

Topluluğun amaçları sıralandı

Programda topluluğun amaçlarını sıralayan Topluluk Başkanı Mustafa Kaya, “Üniversitemizde aktif motosiklet kullanıcıları ile potansiyel kullanıcılarının trafik kurallarına uygun ve güvenli bir şekilde sürüş yapmalarını sağlamak üzere bilinçlendirmek, trafikte farkındalık yaratmak, motosiklet kullanıcıları olarak toplu etkinlikler düzenlemek, üniversitemizi hem şehrimizde hem de ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmek topluluğumuzun amaçları olarak sıralanabilir” dedi.

“Üniversite -şehir -sektör işbirliği önemli”

Topluluğun faaliyetlerinde değinen Motosiklet Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Masca, “Motosiklet kullanıcıları için güvenli sürüş tekniklerine yönelik eğitimler düzenlemek istiyoruz. Milli bayram ve özel günlerde toplu sürüş etkinlikleri yapıyoruz.  Bölgemizin turistik potansiyelini ortaya çıkararak geziler düzenliyoruz. İlimizde yapılan motosiklet yarışlarında stant açarak üniversitemizi ve topluluğumuzu tanıtıyoruz. Motosiklet kullanıcılarının ekipman kullanmalarını teşvik edecek ve yaygınlaştıracak etkinlikler düzenliyoruz. Motosiklet sporuyla ilgili ünlü sporcuları üniversitemize davet ederek, söyleşi, özel performans gösterisi vb. etkinlikler düzenlemek istiyoruz. Üniversite -şehir -sektör işbirliğini sağlamaya yönelik etkinlikler planlamak istiyoruz” diye konuştu.

Motosiklet sürücülerine trafik kurallarına uymaları çağrısında bulunan Masca ve Kaya dileyen AKÜ öğrencilerinin topluluklarına katılabileceklerini söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır