passo
“Güzel yürüyene taş takılmaz”

“Güzel yürüyene taş takılmaz”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı konuk oldu. Saygı programda gençlere aile olmanın sorumluluğunu taşımalarını tavsiye ederek, “Güzel yürüyene taş takılmaz. Hayat yolunu sevgiyle, saygıyla yürüsünler” diye konuştu. “Birin yanına bir daha koyarsanız iki olur” Aile olmanın kadın ve erkeğin üzerine düşen sorumluluklarını yerine […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı konuk oldu. Saygı programda gençlere aile olmanın sorumluluğunu taşımalarını tavsiye ederek, “Güzel yürüyene taş takılmaz. Hayat yolunu sevgiyle, saygıyla yürüsünler” diye konuştu.

“Birin yanına bir daha koyarsanız iki olur”

Aile olmanın kadın ve erkeğin üzerine düşen sorumluluklarını yerine getirmekle olacağını vurgulayan Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı, “Hayat yolunda elele, birbirlerine destek olarak yürüyen eşleri kimse yıkamaz. Herkes üzerine düşeni yerine getirmeli. Tüketime yönelmek yerine tasarrufu seçmeliler. Birin yanına bir daha koyarsanız iki olur. Herkes emeğini değerlendirirse geçim sıkıntısı olmaz. Özellikle kadınlarımızın güçlü olmalarını çok istiyorum. Güçlü kadınlar güçlü aileleri inşa ederler” diye konuştu.

“Okumak isteyen yoksul kızlarımızı okutuyoruz”

Gül Anneler Derneği’ni iki arkadaşıyla birlikte kurduklarını söyleyen Dernek Başkanı Halise Saygı, “Derneğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kuruldu. İhtiyaç sahibi olan gençlerimizi evlendiriyor, düğünlerini yapıyoruz. Okumak isteyen yoksul kızlarımızı okutuyoruz. Elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Programda birçok atasözü ile konuşmasını zenginleştiren Afyonkarahisar Gül Anneler Derneği Başkanı Halise Saygı hayatta büyüklere saygının esas olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır