01-09 Haziran tarihleri arasında Yunanistan'ın Patras şehrinde düzenlenen Muaythai Dünya Şampiyonası'nda milli sporcumuz Kübra Kocakuş, 60 kg elite klassta heyecan verici bir mücadelede zafere ulaşarak dünya şampiyonu oldu.

Gözden kaçırmayın

BİZİM BAYRAM BÖYLE OLURDUBİZİM BAYRAM BÖYLE OLURDU

Kocakuş, şampiyonluk yolunda her maçta gösterdiği üstün performans ve azimle Çinli, Avusturyalı, Polonyalı ve Avustralyalı rakiplerini yenerek altın madalyayı boynuna takmayı başardı.

Bu başarıyla Kübra Kocakuş, Muaythai'de Türkiye'ye büyük bir gurur yaşatmış ve adını bir kez daha dünya spor tarihine yazdırmıştır. 

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak kendisini ve antrenörü Berkan Öner’i tebrik ediyor ve bundan sonraki müsabakalarda da başarılar diliyoruz.

Kübra Kocakuş Kimdir?

Kübra Kocakuş, 1996 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. 15 yaşında başladığı dövüş sporlarında kısa sürede önemli başarılar elde etti. 2021 ve 2022 yılında Dünya Muaythai Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Kocakuş, 2022 ve 2023'te Avrupa Muaythai Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. 2024 yılında Avrupa Şampiyonu olan Kocakuş Dünya Şampiyonasında da şampiyon olarak altın madalya kazandı.

Kocakuş, Afyonkarahisar’da bulunan Berkan Spor Kulübü'nde antrenman yapıyor.