Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü (AKÜ) Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı makamında ziyaret etti.

Gözden kaçırmayın

BİZİM BAYRAM BÖYLE OLURDUBİZİM BAYRAM BÖYLE OLURDU

Ziyarette; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 2024 yılının “Emekliler Yılı” olarak ilan edilmesi münasebetiyle AKÜ ve Afyonkarahisar SGK İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilebilecek hususlar görüşüldü.

Afyonkarahisar İl Müdürü Samet Fidan, “Emekliler Yılı” faaliyetlerinin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda yürütüldüğünü, emeklilerle ilgili ayrıcalık, fırsat ve indirimler konusunda AKÜ’den de destek beklediklerini belirtti. Fidan, “Emekliler yılı kapsamında emekli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini ve refah seviyelerini yükseltmeye yönelik olarak bilgi ve becerilerini geliştirmelerini ve sosyalleşmelerine imkan sağlayacak faaliyetler ve eğitim programları düzenlenmesi hedeflenmektedir” diye konuştu.

Üçüncü yaş üniversitesi ve hayat okulu

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 2024 yılının “Emekliler Yılı” olarak ilan edilmesinin ardından AKÜ bünyesinde faaliyet gösteren birimler ve AKÜ olarak emekliler için yapılabilecek hususları istişare ettiklerini söyledi. Karakaş, “Bu kapsamda üçüncü yaş üniversitesi ve hayat okulu imkanlarının geliştirilmesi ve emeklilerimize ayrıcalık sağlanması konularında üniversite olarak neler yapabileceğimiz konusunda SGK İl Müdürümüz Samet Fidan ile istişarede bulunduk” dedi.