passo
Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin mi ?

Hakimiyet kayıtsız şartsız milletin mi ?

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu konu değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Güzel insanlar umut etmeye devam etmeli 23 Nisan tarihinin ülkemiz açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Gazeteci İsmail Akar, “TBMM’nin açılışı […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu konu değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.

Güzel insanlar umut etmeye devam etmeli
23 Nisan tarihinin ülkemiz açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Gazeteci İsmail Akar, “TBMM’nin açılışı ile üç yıl sonra ilan edilecek olan Cumhuriyetimizin temeli atılmıştır. Maalesef bayramımızı salgın nedeniyle gerektiği gibi kutlayamadık. Birçok kişinin cenaze törenlerine giden ve çeşitli vesilelerle kalabalıklara girenler söz konusu 23 Nisan olunca kutlamalara gitmeyip salgın bahane gösteriyor. Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiştir. Çocuklarımızın milli günlerimizi bilmeleri ve coşkuyla kutlamaları bence çok önemlidir.Dünyada çocuklarına bayram hediye eden tek liderin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu da hatırlatalım.Bu arada Çocuk bayramı 1979 yılından itibaren de uluslararası bir bayram haline gelmiştir. Bu ülkenin güzel insanları umut etmeye devam etmeli. Çünkü güneşli günler gelecektir. Bu vesile ile 23 Nisan milletimize kutlu olsun” dedi.

Meclis denetim görevi yapar
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk’ü ve ilk dönem milletvekillerimizi minnetle andığını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “ TBMM’nin 101. yılı olmasından dolayı meclisin o dönemlerde denetim görevi yaptığını söylemek lazım. Şimdi bunu yerine getiremiyor. 23 Nisan çocuklarımızın bayramı olduğu için eğitime de dikkat çekmek istiyorum. Maalesef bugün eğitimde iyi durumda değiliz. Acilen bir reform gerekiyor. Ne yazık ki Mersin’in bir ilçesinde Milli Eğitim Müdürü Atatürk’ün Nutuk isimli eserini yasaklatıyor. Böyle şey olur mu? Bu idarecinin görevden alındığını duyduk. Ama bazı siyasiler konuyla ilgili açıklama yapmadılar. Çok ilginç günlerden geçiyoruz” dedi.

Meclis önemlidir
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Gazeteci Ahmet Tunca, “Bize bugünleri sağlayan Atatürk’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Demokrasinin temellerinin atıldığı ve ulusumuzun bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilan edildiği 23 Nisan 1920 tarihi ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da kurtuluş mücadelesini başlatmasının ardından ilk meclis seçimlerle açılmıştır. Burada seçimlerle açılması son derece önemlidir. Başta Atatürk olmak üzere ilk dönem vekillerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Günümüzde Meclis’in daha aktif olması lazım. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir şiarı ile kurulan mecliste tek karar verici olmaz” dedi.

Sendika eğitime balta vuruyor
Ülkemiz tarihinde birçok dönüm noktası sayılabilecek hadiseler yaşandığını söyleyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bu hadiselerin en önemlisi 23 Nisan 1920’de yaşanmıştır. Çünkü 23 Nisan’da milli irade tecelli etmiş ve Kurtuluş Savaşı’nı yöneten Gazi Meclis oluşmuştur. Dünya tarihinde bunun bir örneği yoktur. Dünyada İstiklal Savaşı yürüten başka bir Meclis daha yoktur. Bu sadece gazi meclisimize has bir durumdur. Bu yüzden TBMM dünya tarihinin gelmiş, geçmiş en şanlı meclisidir. Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan’ı çocuklara armağan ederek bu tarihin kıymetini bilmelerini ve gururunu taşımalarını istemiştir.Bu arada eğitim denilince daha önceden FETÖ eğitimi perişan etmişti. Şimdi ise bir sendika var. Devlet içinde devlet gibi eğitimi bir arpa boyu ileri götürmediler, her tarafı kuşattılar.Kuşatmaya da devam ediyorlar. Şimdi hedefleri Milli Eğitim Bakanını değiştirmek.Bu sendika olduğu müddetçe eğitimde sorunlar sıkıntılar ve başarısızlık devam eder” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır