passo
Halk Arenası Afyon’da

Halk Arenası Afyon’da

Cuma gecesi CHP İl Başkanı Kemal Demirkirkan ve yonetimin daveti üzerine usta gazeteci Uğur Dündar yönetimindeki Halk Arenası ilimizde yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve İzmir Barosu Avukatlarından Murat Ergün’ün katıldığı program canlı olarak Halk TV’ve Halk Radyo da yayınlandı. Ticaret Borsası Salonu […]

Cuma gecesi CHP İl Başkanı Kemal Demirkirkan ve yonetimin daveti üzerine usta gazeteci Uğur Dündar yönetimindeki Halk Arenası ilimizde yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Koç, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve İzmir Barosu Avukatlarından Murat Ergün’ün katıldığı program canlı olarak Halk TV’ve Halk Radyo da yayınlandı.
Ticaret Borsası Salonu saatler öncesi dolmuştu. Salona girdiğimizde ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Gün Gelecek, Devran dönecek, AKP Halka hesap verecek’ sloganları atılıyordu. Dündar ve konukları ‘Cumhuriyetin kazanıldığı Topraklardasınız’ panosu olan sahnede yerlerini alınca ‘Türkiye sizinle gurur duyuyor’ sloganları salonu inletiyordu.
Milletvekili Burcu Köksal ile Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Evciler Belediye Başkanı Saim Özer ve Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar’ın yanı sıra tüm ilçelerin ilçe başkanları ve CHP’liler konuklarını coşkulu bir şekilde karşılıyordu.
SEZER VE BAŞBUĞ’LA GURUR DUYUYORUZ
Uğur Dündar meslekteki ustalığını konuşturuyor. Önce konuyu açıyor kısa bir değerlendirme sonrası sözü konuklarına veriyor. Ara ara ise güncel haberleri izleyenlerle paylaştı. Dündar o gece şehit olan 5 güvenlik görevlisine rahmet diledi. İslam Ülkeleri Konferansı sırasında Müslüman liderlerin ağırlandığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk anısını taşıyan Savarona yatına kaçak kat çıkıldığını haberini paylaşıyor daha sonra ise Ata uçağının adının değiştirildiğini anlattı. Son kısımda ise Dündar, Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ile 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Afyonlu olmasına vurgu yaparak bu isimlerle aynı cumhuriyetin kazanıldığı topraklardaki gibi ilimizin gurur duyduğunu söyledi.
İSLAM ÜLKELERİ BİR ALMANYA KADAR ÜRETEMİYOR
Konu İslam Ülkeleri Zirvesine açılmış iken bir bilgiyi paylaşmak isterim. Dünyada 157 İslam Ülkesi var. 1,8 milyar nüfusu ile dünyanın dörtte birini oluşturuyor. Fakat üretimde bir Almanya kadar etkisi yok. Kan var. Gözyaşı var. Açlık var. Sefalet var. Görgüsüzlük var. Şatafat var. Savaş var. Gelir dağılımı uçurumu var. İşte son 20 yıldır savaşın ve terörün en fazla kol gezdiği ülkelere baktığımızda bu tablo karşımıza çıkıyor.
Yani gerçek anlam ve manada Müslümanlığı yaşamayan ülkeler halkına da refahı getiremiyor.
KOÇ: İKTİDARIN ATATÜRK’LE SORUNU VAR
Halk Arenasına geri dönersek: Haluk Koç ülkede yaşananları uzun uzun bazen de esprili şekilde anlattı. İktidarın Atatürk ve Cumhuriyet ile sorunları olduğunu, Mecliste fezlekesi olan vekillerin dokunulmazlığının kaldırılmasına neden evet oyu vereceklerini paylaştı. Kısacası Haluk Hoca oldukça formdaydı.
BÜYÜKERŞEN: ESKİŞEHİR’İ ENGELLEMEK İSTİYORLAR
Yılmaz Büyükerşen Türkiye de 23 Nisan Bayramlarının kulak ağrısı baş dönmesi gibi sebeplerle gündemden düşürülmeye çalışıldığını fakat yurt dışında 23 Nisan’ların görkemli kutlandığına vurgu yaptı ve üç yıl önce Frankurt’ta yaşadıklarını anlattı. Eskişehir’in 554 mahallesi odlunu söyledi ve “Eskişehir büyükşehir Belediyemizin bütçesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce lalelere ayrılan rakam kadar. Her hizmetimiz engelleniyor. 100 otobüs alacaktık, kredi izni vermediler. Müfettişler Eskişehir’i mesken tuttu” diyerek önemli bir iddia ortaya koydu.
Yılmaz Hoca bunları anlatırken AKP iktidarının’ Biz parti ayrımı yapmadan her ile aynı hizmeti veriyoruz’ iddialarının asılsız olduğunu gördük.
ERGÜN: AKP CUMHURİYETLE HESAPLAŞMAYA ÇALIŞIYOR
Halk TV’de ‘Halkın Avukatı’ programını da yapan İzmir Barosu Avukatların Av. Murat Ergün, AKP iktidarının Atatürk ve cumhuriyet ile bir hesaplaşma içinde olduğunu anlattı ve şunları dile getirdi: “Bakın bayram kutlamaları yapılmıyor. Bakın statlar yapılıyor .Yapılan statlardan Atatürk adı kaldırılıyor. Arena deniliyor. İzmir’de Karşıyaka Kulübü inadına yeni yaptığı tesise Mustafa Kemal adını verdi. İnsanlarımız bu konularda tepki vermesi lazım.Değerlerini savunması gerekir.”
UĞUR DÜNDAR: ACABA PROGRAMIN ADINI MI DEĞİŞTİRSEM?
Uğur Dündar ‘Yıllarca Arena programı yapan biri olarak acaba bizim Arena adımız da değiştirelim mi? Diye düşünmüyor değilim. Sözü üzerine Yılmaz Hoca ‘Ata Arenası yapalım’ önerisini getirdi.
BÖYLE ETKİNLİKLER DEVAM ETMELİ
Üç saati aşan Halk Arenasının son bölümünde konuşmacılar korkmadan, ürkmeden, sinmeden, yılmadan cumhuriyete ve Atatürk’e sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaparak programı bitirdiler.
Afyon ve CHP için önemli bir etkinlikti Uğur Dündar ile Halk Arenası.
Marka bir program. Marka bir gazeteci. Marka bir yerel yönetici, önemli bir siyasetçi ve Etkili bir hukukçu. Dağarcığındaki bilgileri paylaştı. Başta CHP İl Başkanı olmak üzere il yönetimi ve
Emeği geçenleri kutluyorum.
Böylesi etkinliklerin devam etmesini umuyorum.
23 NİSAN’DA ALANLARI DOLDURALIM
Son söz olarak;
Bu program partili insanların, partili konukların katıldığı ve partili bir kanalda canlı yayınlanması ile CHP’lilere ulaşırdı. Öyle de oldu.Yani herkes bildiğine bir parça daha bilgi ekledi.Halk deyimi ile tereciye tere satıldı.Katılım yoğun,coşku iyiydi tamam. Fakat daha geniş halk kitlelerine ulaşmak lazım.
İşte önümüzde 23 Nisan Bayramı var.
TBMM’nin kuruluşu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bayram.Ki 96 yıl önce Atatürk Dünya da ilk kez kendi çocuklarına bayram eden bir lider olarak çocuklara ve gençlere ne derece önem verdiğini gösteren bir deha .
Bu nedenle parti ayrımı yapmadan herkesin Atatürk ve cumhuriyet sevdalılarının bunları unutturmaya çalışanlara inat alanda olmaları ve bu bayramı coşku ile kutlamaları gerekiyor.
Çocuklarımıza bu bayram bilincini Atatürk ve cumhuriyet sevgisini vermeliyiz.Yaşatmalıyız.
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır