passo
Hamm heyeti Gün FM’de

Hamm heyeti Gün FM’de

Afyonkarahisar’ın kardeş şehri Almanya’nın Hamm kentinden gelen heyet Gün FM’i de ziyaret ederek Gündem programında değerlendirmelerde bulundular. “Afyonkarahisar’ı çok beğendik” Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa Hamm Belediye Başkanı’nın eşi Gerda Maria Birgit Hunsteger Petermann, Hamm Belediyesi Uyum Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, Süleyman Demirel Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Yusuf […]

Afyonkarahisar’ın kardeş şehri Almanya’nın Hamm kentinden gelen heyet Gün FM’i de ziyaret ederek Gündem programında değerlendirmelerde bulundular.
“Afyonkarahisar’ı çok beğendik”
Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programa Hamm Belediye Başkanı’nın eşi Gerda Maria Birgit Hunsteger Petermann, Hamm Belediyesi Uyum Dairesi Başkanı Wolfgang Müller, Süleyman Demirel Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Yusuf Balık ve Belediye Meclisi Üyesi Günay Kart konuk olarak katıldılar. Almancadan dilimize çeviriyi ise heyette bulunan Tercüman Sebahattin Şentürk yaptı.
Hamm’dan ilimize gelen heyet programda yaptıkları konuşmalarda Afyonkarahisar’ı çok beğendiklerini söyleyerek gördükleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ettiler.
“Birçok alanda ortak çalışmalar yapılacak”
Süleyman Demirel Fen Lisesi ile Hamm’da bulunan Fen Lisesi’nin kardeş okul olduklarını kaydeden Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Yusuf Balık gelen heyetle eğitim alanında yapılan işbirliği dolayısıyla mutlu olduklarını belirtti.
Son olarak programda değerlendirmede bulunan Belediye Meclisi Üyesi Günay Kart Hamm şehriyle ticaretten spora kadar birçok alanda ortak çalışmalar yapılacağını söyledi.
Program esnasında Hamm Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Herald Hoffmann ile Öğretmen Kathrin Elisabeth de hazır bulundular.
Tercüman Sebahattin Şentürk Hamm’da bulunan Radyo Hamm Lippe Welle ile de Gün FM’in kardeş radyo olması için girişimde bulunacaklarını belirterek işbirliğinin medya alanında da sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ise bundan büyük memnuniyet duyacaklarını belirtti.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar program anısına Hamm Belediye Başkanı’nın eşi Gerda Maria Birgit Hunsteger Petermann’a Kocatepe figürlü plaket ve konuklara Atatürk imzalı kalem hediye etti. Konuklar ise bu anlamlı hediye dolayısıyla Akar’a teşekkürlerini sundular.
Ziyaret gün anısına çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır