passo
“Hastanemiz sadece ilimize değil, bölgeye hizmet veriyor”

“Hastanemiz sadece ilimize değil, bölgeye hizmet veriyor”

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programı dinleyicileriyle buluştu. AKÜ Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ozan Turamanlar’ın hazırlayıp sunduğu programın konuğu AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü oldu. Başhekim Ünlü, programda çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. “Hastanemizde günlük 100–150 arası hasta ayaktan tedavi alıyor” 2011 yılı Mart ayında […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programı dinleyicileriyle buluştu.

AKÜ Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ozan Turamanlar’ın hazırlayıp sunduğu programın konuğu AKÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ünlü oldu.

Başhekim Ünlü, programda çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Hastanemizde günlük 100–150 arası hasta ayaktan tedavi alıyor”

2011 yılı Mart ayında hastanede Başhekim olarak göreve başladığını kaydeden Ünlü, “Yeni hastanemizi 2012 yılı Aralık ayı itibariyle hizmete açtık. Bu hastanemiz yaklaşık yüzde 90 kapasiteyle hizmet veriyor. Bu yeni hastanemiz ağırlıklı olarak fizik tedavi ve travmatoloji konseptinde inşa edildi. Ancak bazı cerrahi bölümlerde bu yeni hastanemizde hizmet veriyor. Hastanemiz ülkemizin fizik tedavi alanında hizmet veren sayılı hastanelerinden biri. Özellikle üniversite hastaneleri arasında ilk üçte veya beşte diyebiliriz” şeklinde konuştu.

“Şu an hastanemiz 80 yataklı olarak hizmet veriyor”

Ülkemizde fizik tedavi alanında ciddi bir yatak kapasitesi sıkıntısı yaşandığını belirten Ünlü, “Şu an hastanemiz 80 yataklı olarak hizmet veriyor. Günlük 100–150 arası hasta ayaktan tedavi alıyor. Tedavi almak için sıra bekleyen hastalarımız da var. Ancak yakın bir sürede bu yığılmaların azalacağını düşünüyorum. Hastanemiz sadece ilimize değil, bölgeye hizmet veriyor” dedi.

“Onkoloji Hastanesi için çalışmalar devam ediyor”

Açılacak olan Onkoloji Hastanesi’nin 2014 yılı bütçesine konulması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini kaydeden Ünlü, “Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Onkoloji bölümü yaklaşık bir yıldır hastanemizde hizmet veriyor. Ancak bir Onkoloji Hastanesi’de ilimiz açısından ihtiyaç” diye konuştu.

Program sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de bir süre görüşen Başhekim Prof. Dr. Mehmet Ünlü, Gün FM’e yayın hayatında başarılar diledi. Akar ise konuğuna teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Sağlık Olsun

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır