passo
“Hayallerinizin peşinden gidin”

“Hayallerinizin peşinden gidin”

Gün FM’de yayınlanan Başarı Basamakları programında mesleğinde başarıyı yakalamış isimlerin hikayeleri dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Başarı Basamakları programına ADM Mermer İşletmecisi, Kadın Girişimci Ayşegül Mutlu konuk olarak katıldı. Üniversitenin Makine Resim bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İzmir’de çalıştığını kaydeden Kadın Girişimci Ayşegül Mutlu, “1990 yılından beri […]

Gün FM’de yayınlanan Başarı Basamakları programında mesleğinde başarıyı yakalamış isimlerin hikayeleri dinleyicilerle buluşmaya devam ediyor. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Başarı Basamakları programına ADM Mermer İşletmecisi, Kadın Girişimci Ayşegül Mutlu konuk olarak katıldı.

Üniversitenin Makine Resim bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İzmir’de çalıştığını kaydeden Kadın Girişimci Ayşegül Mutlu, “1990 yılından beri iş yaşamının içindeyim. İzmir’de kısa bir süre çalıştıktan sonra Afyonkarahisar’a döndüm ve çalışmaya devam ettim. 27 yıldır iş yaşamının içinde aktif olarak bulunuyorum. Uzun yıllar çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra KOSGEB desteği ile 5 yıl önce kendi işletmem ADM Mermer’i açtım. Firmamızda mermer ihracatı yapıyoruz. Afyonkarahisar’ın simge ürünlerinden mermerle ilgili çalışmaktan mutluyum. Mesleğimi seviyorum ve tüm kadınlara iş yaşamına katılmalarını ve hayallerinin peşinden gitmelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

“Mermerimizi ilimizden geçenlere tanıtmak istedim”

Firmasını Afyon girişine açmasıyla ilgili konuşan Mutlu, “İlimiz kavşak noktasında. İlimize girerken marka değerlerimiz termali, lokumu ve sucuğu bulmak mümkün. Ama mermer ürünlerine rastlayamıyoruz. Bu nedenle Afyon-İzmir yolu üzerinde bulunan kavşağa mermer showroomu açtım. Mermerimizi ilimizden geçenlere tanıtmak istedim. 5 yıldır da faaliyetlerime devam ediyorum” şeklinde bilgi verdi.

“Herkesin üretime, ekonomiye katılması çok önemli”

Kendi işletmesini açmak isteyen ama cesaret edemeyen herkese seslenen Mutlu, “Herkesin üretime, ekonomiye katılması çok önemli. İlk önce hangi alanda çalışacaklarını belirleyip projeler geliştirsinler. Ardından destek veren kurumları araştırıp hayallerini gerçekleştirmek üzere girişimlerini sürdürsünler. Özellikle kadın girişimcilerin sayılarının artmasını diliyorum. Kadınların başaramayacakları hiçbir şey yok. Yeter ki istesinler ve bu yolda girişimde bulunsunlar. Ben daha erkek egemen bir alan olan mermer sektöründe çalışıyorum. Çeşitli zorluklar yaşadım ama yılmadım ve başardım” diye değerlendirmede bulundu.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Mutlu yayın dolayısıyla Akar’a teşekkür etti. Akar ise basın camiasında çalışan bir kadın olarak kadın girişimcileri gönülden desteklediklerini belirtti ve Mutlu’ya çalışmalarında başarılar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır