passo
“Haydi Türkiye aşıya”

“Haydi Türkiye aşıya”

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe Gün FM’in konuğu oldu. Covid 19’a karşı aşıdan başka elimizde başka silah bulunmadığını belirterek herkesi aşı olmaya davet etti. Programda Türk Yoğun Bakım Derneği’nin Türkiye çapındaki üyelerinin çalıştığı yoğun bakımlardan gönderdikleri verilerle bir araştırma yayınladığını belirten Türe, “Buna göre yoğun bakımlardaki aşısız hasta oranı yüzde 51,4, iki doz […]

Afyonkarahisar Tabip Odası Başkanı Dr. Alev Türe Gün FM’in konuğu oldu. Covid 19’a karşı aşıdan başka elimizde başka silah bulunmadığını belirterek herkesi aşı olmaya davet etti.
Programda Türk Yoğun Bakım Derneği’nin Türkiye çapındaki üyelerinin çalıştığı yoğun bakımlardan gönderdikleri verilerle bir araştırma yayınladığını belirten Türe, “Buna göre yoğun bakımlardaki aşısız hasta oranı yüzde 51,4, iki doz Sinovac aşısı yaptıranların oranı ise yüzde 39,4 olarak belirlendi. Üç doz Sinovac ile aşılananların oranı yüzde 1,9, iki doz Sinovac ve bir doz Biontech ile aşılananlar yüzde 1,1, tek doz Sinovac yüzde 3,4, tek doz Biontech ise yüzde 2,3 olarak belirlendi. İki doz Biontech ile aşılananların oranı yüzde 0,5 olarak belirlendi. Aşısız hastalar ve eksik aşılı olanları topladığımızda yüzde 80’i geçtiğini görüyoruz” diye konuştu.
“Penisilin alerjisi olan herkes aşı olabilir”
Programda penilin alerjisi olanların Covid 19 aşısı olup olamayacakları sorusunu cevaplayan Türe, “Penisilin alerjisi olan herkes aşı olabilir. Aşıya karşı oluşabilecek çok nadir alerjik reaksiyon ile penisiline karşı olan arasında en ufak bir ilişki yoktur” şeklinde konuştu.
Covid 19’a karşı aşıdan başka elimizde başka silah bulunmadığını belirten Türe, “Haydi Türkiye aşıya” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır