passo
‘Hayır çıkması halinde mevcut sistem devam edecek’

‘Hayır çıkması halinde mevcut sistem devam edecek’

CHP MYK Üyesi, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, ‘Halk oylamasında ‘Hayır çıkacak’ Hayır çıkması halinde mevcut sistem devam edecek’ dedi. Gün FM’de Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını cevaplayan Bülent Tezcan, ‘Halk oylaması için yurdun dört bir köşesini geziyoruz. Biraz önce Şuhut İlçemizdeydik. Zafer ve kahramanlığın meşalesinin yakıldığı Şuhut […]

CHP MYK Üyesi, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, ‘Halk oylamasında ‘Hayır çıkacak’ Hayır çıkması halinde mevcut sistem devam edecek’ dedi.
Gün FM’de Gündem Özel programında Gazeteci İsmail Akar’ın sorularını cevaplayan Bülent Tezcan, ‘Halk oylaması için yurdun dört bir köşesini geziyoruz. Biraz önce Şuhut İlçemizdeydik. Zafer ve kahramanlığın meşalesinin yakıldığı Şuhut ilçesinde ve Afyonkarahisarda yoğun ilgi gördük. Şehitler diyarı bu topraklarda yaşayan insanlarımız demokrasiye cumhuriyete sahip çıakacak. Herkes şimdi cumhurbaşkanı bu zamana kadar ne dedi ise yaptı. Şimdi ne için daha fazla yetki istiyor diye soruyor’ dedi.
“Böylesine sınırsız ve denetimsiz yetki kimseye verilmez”
Tek adamlık rejimine hayır denilmesi gerektiğini söyleyen Tezcan, ‘Tepede tek adam vekili, bakanı, rektörü, Anayasa Mahkemesi üyesini, HSYK üyelerini kısaca her şeyi belirliyor. Hem de siyasi partinin genel başkanı da olarak. Şimdi bakın bir ilde bu anayasa değişikliğine göre devleti vali mi Ak Parti İl Başkanı mı temsil eder? Dahası ilçelerde Kaymakam mı yoksa parti İlçe Başkanı mı devleti temsil edecek? Böylesine sınırsız ve denetimsiz yetki kimseye verilmez, verilmeyecek’ şeklinde konuştu.
“En geri kalmış 10 ülkede 8’i başkanlık ikisi ise yarı başkanlık”
Dünyada gelişmiş ülkelere baktığımızda parlamenter sistem ağırlık basıyor diyen Bülent Tezcan, ‘En gelişmiş 10 ülke arasında ABD dışında ki ABD başkanlık sistemi bize dayatılandan çok farklı başkanlık sistemi yok. En geri kalmış 10 ülkede ise 8’i başkanlık ikisi ise yarı başkanlık. Yani siyasal ekonomik ve sosyal anlamda başkanlık sistemi ülke gelişimine ayak bağıdır’ dedi.
“Biz farkı 10’a çıkarmak adına gece gündüz geziyoruz”
Evet çıkması halinde ülkenin büyük sorunlar yaşayacağını kaydeden Tezcan, ‘Zaten gelen verilere baktığımızda yüzde 4-5 puan hayır önde. Biz bu farkı 10’a çıkarmak adına gece gündüz geziyoruz. Hayır çıkacak. Hayır çıkması ile mevcut sistem devam edecek. Sonrasında oturup aksayan yerleri ortak akılla düzenleme yapılacak’dedi.
Bülent Tezcan’ın programına Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İl Başkanı Kemal Demirkırkan da eşlik ettiler. Tezcan yayın sonrası Gün FM hatıra defterini imzaladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır