passo
‘Hedefimiz yüzde 55 oy almak’

‘Hedefimiz yüzde 55 oy almak’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçime Doğru’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyen Çoban, “Akarçay mega projemizdir. Belediyemiz buraya 15 milyon yatırım yapmıştır. Tabii ki DSİ ve Bakanımız Eroğlu’nun katkılarını da unutmamak lazım. Bilgi evleri yaptık. 2.5 […]

Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhanettin Çoban Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Seçime Doğru’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır”

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyen Çoban, “Akarçay mega projemizdir. Belediyemiz buraya 15 milyon yatırım yapmıştır. Tabii ki DSİ ve Bakanımız Eroğlu’nun katkılarını da unutmamak lazım. Bilgi evleri yaptık. 2.5 milyon harcayıp Kent Ormanı kurduk. Yine 2.5 milyon değerindeki Hatice Nermin Erbakan Hanımlar Lokalini açıyoruz. Kent Bilgi Sistemini oluşturduk. Benim dönemimde Afjet’e 11 bin, doğalgaza 24 bin ilave abone yapıldı. Çöpten elektrik dönüşümü sağladık ve ayda 300 bin lira gelir elde ediyoruz” şeklinde konuştu.

2014 yılında da suya zam yok”

5 yıl içinde suya zam yapmadıklarını söyleyen Başkan Çoban, “2014 yılında da suya zam yok. Yüntaş ekmeği girdi fiyatları artmasına rağmen 65 kuruşa satıyor. Cenaze evlerine yemek yardımı, yeni doğan bebekler için ‘Hoş geldin Bebek’ seti desteği sağladık. Yeşil alan ve parklara en büyük önemi biz veriyoruz. Karayollarının devir işlemi yapılıyor. Burası tamamen yeşil alan olacak. Eski garajda Pazar yeri ve yeşil alan 20 bin m2 yer ayırdık. Stadyumda 585 ağaç korunuyor. Buraya 19 bin metrekare yeşil alan yaptık. İşte yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tekrar görev talep ediyorum. Yeni dönem projelerimi cumartesi günü açıklayacağım” dedi.

Sakarya şiirini okudu

Yayın esnasında Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya şiirini okuyan Başkan Çoban, çalışmalarına puan verilmesi sorusuna, “10 üzerinden 8 puan veriyorum. Geçen seçimde yüzde 48 oy almıştım. Şimdi ustalık dönemim. Hizmetlerimiz ile yatırımlarımıza bakarak yüzde 55 oy alacağıma inanıyorum” dedi.

Program sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Başkan Çoban, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Başkan Çoban’a seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır