Reklam

Reklam

passo
“Hemşirelik kutsal bir meslek”

“Hemşirelik kutsal bir meslek”

Hemşireler Haftası nedeniyle Gün FM’de özel bir yayın düzenlendi. Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen yayına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhemşiresi Muharrem Berk ile Başhemşire Yardımcısı Hatice Özdemir konuk olarak katıldılar. “Hemşirelik insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan, kutsal ve onurlu bir meslektir” diyen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma […]

Hemşireler Haftası nedeniyle Gün FM’de özel bir yayın düzenlendi. Telekonferans yöntemiyle gerçekleştirilen yayına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhemşiresi Muharrem Berk ile Başhemşire Yardımcısı Hatice Özdemir konuk olarak katıldılar.
“Hemşirelik insan sevgisiyle dolu, şefkat ve sabırla yapılan, kutsal ve onurlu bir meslektir” diyen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhemşiresi Muharrem Berk, “Dünya Sağlık Örgütü Florance Nigthingale’in hemşirelik alanına yaptığı katkılardan ve doğumunun 200’ncü yılı olması nedeniyle 2020 yılını Hemşire Yılı ilan etmiştir” şeklinde konuştu.
“Hemşireler özveriyle çalışıyor”
Covid-19 küresel salgını nedeniyle hastanelerinde tedbirler aldıklarını kaydeden Berk, “538 servis yatağı ve 88 yoğun bakım yatağı ile hizmet veren hastanemizde de bu salgına yönelik tedbirler alınmıştır. Planlamalar yapılmıştır. Hemşire arkadaşlarımızın en uygun ve rahat bir şekilde bu süreci atlatabilmeleri için elimizden geleni yapmaktayız. Hastanemizde 519 hemşire arkadaşımız gecesi ve gündüzüyle büyük bir özveriyle çalışmaktadır” diye değerlendirmede bulundu.
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhemşire Yardımcısı Hatice Özdemir ise tüm hemşirelerin günlerini kutlayarak yayın dolayısıyla Gün FM’e teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır