• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Her çocuk özeldir ve ilgiyi hak eder”
“Her çocuk özeldir ve ilgiyi hak eder”
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Sorumlusu Ferhan Çınar konuk olarak katıldı. Çınar, programda eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Çocukların gelişimi için sportif aktiviteler önemli” Çocukların gelişim...
27 Ekim 2014 13:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Sorumlusu Ferhan Çınar konuk olarak katıldı. Çınar, programda eğitimle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Çocukların gelişimi için sportif aktiviteler önemli”

Çocukların gelişim sürecinde sportif aktivitelerin önemli yer tuttuğunu kaydeden Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Sorumlusu Ferhan Çınar, “Bundan dolayı gelişmiş ülkelerde çocuklar, spor etkinliklerine daha çok teşvik edilmektedir. Çocuklar bir spor branşına başlamadan önce, bulunduğu yaşın hareket becerilerini tam olarak kazanmış olması gerekir. Bu da ancak 3–6 yaş arası çocukların motor gelişimine yönelik profesyonel bir destekle mümkün olur. Bizimle birlikte bu süreci doğru olarak tamamlayan çocuklarımızı yeteneklerine göre branşlaştırıyoruz. Okul çağındaki çocukların fiziksel gelişimlerinin yanında, eğlenceli bir şekilde akademik başarılarını da, ilkokul çağındakileri etüt, ortaokul çağındakileri koçluk programı ile destekliyoruz. Zihinsel gelişmelerine yönelik uyguladığımız programlarımız sayesinde, IQ seviyelerini test edip, yükseltmeyi hedefliyoruz. Bunun yanında dikkat yoğunlaştırma, mantık yürütme, problem çözme, hızlı ve doğru karar verebilme yeteneklerini artırıyoruz” diye konuştu.

“Çok özel ve başarılı programlar uyguluyoruz”

“Çocuklarımızın sosyal anlamda başarılı olmaları, özgüven gelişimi, duygularını ifade etme, empati kurma, öfke kontrolü ve dil gelişimi gibi öğelere bağlıdır” diyen Çınar, “Biz Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi olarak grup ortamında sosyalleştirerek, bütün bu yeteneklerini geliştirme yönünde çok özel ve başarılı programlar uyguluyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Felsefelerini, ‘Her çocuk özeldir ve ilgiyi hak eder” diye açıklayan Çınar, “Bunun içindir ki; 3–14 yaş arası istisnasız her çocuk bizim eğlenceli çalışmalarımızda kendine yer bulabilir” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa