passo
“Her insan engelli adayıdır”

“Her insan engelli adayıdır”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı ve Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Faruk Özkara konuk oldu. Özkara programda engelli vatandaşların sadece yılın belli günlerinde hatırlanmaması gerektiğini söyledi. “Mavi kapak toplama kampanyamız sürüyor” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla birçok etkinlik düzenlendiğini söyleyen Özkara, “Yılın belli günlerinde engellilerimiz için etkinlikler […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı ve Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Faruk Özkara konuk oldu. Özkara programda engelli vatandaşların sadece yılın belli günlerinde hatırlanmaması gerektiğini söyledi.

“Mavi kapak toplama kampanyamız sürüyor”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla birçok etkinlik düzenlendiğini söyleyen Özkara, “Yılın belli günlerinde engellilerimiz için etkinlikler düzenleniyor. Ama diğer günlerde adeta engellilerimiz unutuluyor. Oysa engelliler her gün aynı sorunları yaşıyor. Bu nedenle duyarlı davranalım ve engellilerle dayanışma halinde olalım. Hepimiz birer engelli adayıyız. Tüm engelli kardeşlerimizi derneğimize bekliyoruz. Elimizden geldiğince hepsine de destek olmaya çalışıyoruz. Mavi kapak toplama kampanyamız sürüyor. Toplanan kapaklar engellilerimize tekerlekli sandalye ve akülü araç olarak geri dönüyor. Mavi kapak toplayan vatandaşlarımız topladıkları kapakları bizlere ulaştırabilirler” diye konuştu.

“Kimin ne zaman ne olacağı belli değil”

Sağlıyken geçirdiği kaza sonrası engelli olduğunu söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı ve Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Faruk Özkara, “Kimin ne zaman ne olacağı belli değil. Bu yüzden empati geliştirelim ve engelli vatandaşlarımızı unutmayalım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır