passo
Her öğrenciye ücretsiz kolej eğitimi

Her öğrenciye ücretsiz kolej eğitimi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Programda Artuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Okullarında eğitim ve öğretim masraflarının tamamının devlet tarafından karşılandığını belirten Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk, “Kolejimiz kayıtları merkezi sınav sistemine göre değil doğrudan kolejimize başvuruyla yapılmaktadır. Kolejimizdeki öğretmenlerimiz […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Programda Artuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Okullarında eğitim ve öğretim masraflarının tamamının devlet tarafından karşılandığını belirten Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk, “Kolejimiz kayıtları merkezi sınav sistemine göre değil doğrudan kolejimize başvuruyla yapılmaktadır. Kolejimizdeki öğretmenlerimiz özel öğretim kurumları tecrübesi ile yetişmiş, alanında uzman, öğretmenliğin gerekliliği olan vasıflara sahip eğitimcilerdir” diye konuştu.
“Sportif faaliyetlere de önem veriyoruz”
“Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji ders başarısının yanı sıra öğrencilerin sağlıklı birer birey olarak yetişmesi için sportif faaliyetlere gereken önemi vermektedir” diyen Artuk, “Bu kapsamda gerekli çalışmaları yapan okulumuz karate dalında Avrupa, Balkan ve dünya şampiyonu, bisiklet il birincilikleri, voleybol il birincilikleri, satranç il birincilikleri, eskrim şampiyonlukları, tenis dereceleri elde etmiştir. Kolejimiz 15 bin metrekare alan ve 7 bin 200 metrekare kapalı alan üzerine yapılmış olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını sağlayacak spor alanlarına, kantine, alanlara özel son teknoloji atölyelere, yemekhane ve mescit gibi birçok alanı bünyesinde barındırmaktadır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Çift yabancı dil eğitimi”
Okullarında Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Gıda Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi bölümlerinin bulunduğunu belirten Artuk çift yabancı dil eğitimi uyguladıklarını da sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır