passo
“Her öğrenciye ücretsiz kolej eğitimi”

“Her öğrenciye ücretsiz kolej eğitimi”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolej Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Artuk programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nde öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının devlet tarafından karşılandığını belirten Artuk, “Kolejimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel okuldur.ç Lise eğitimi veren okulumuz 4 yıllık eğitim vermektedir. […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Kolej Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Artuk programda çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nde öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının devlet tarafından karşılandığını belirten Artuk, “Kolejimiz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir özel okuldur.ç Lise eğitimi veren okulumuz 4 yıllık eğitim vermektedir. Öğrencilerin aldıkları bu 4 yıllık eğitim boyunca eğitim ve öğretim masraflarının tamamı devlet tarafından karşılanmaktadır. Kolejimiz kayıtları merkezi sınav sistemine göre değil doğrudan kolejimize başvuruyla yapılmaktadır. Kolejimize en yüksek puandan başlayarak kontenjan kadar öğrenci alınmaktadır” diye konuştu.
“Üniversite eğitimini yakından takip ediyoruz”
“Kolejimizdeki öğretmenlerimiz özel öğretim kurumları tecrübesi ile yetişmiş, alanında uzaman, öğretmenliğin gerekliliği olan vasıflara sahip eğitimcilerdir” diyen Artuk, “Yıllardır Afyon eğitiminde etkin olan kurumumuz uzun bir araştırma süreci geçirmiştir. Bu sürede Afyon’un ve Türkiye’nin önde gelen iş adamları ve CEO’ları ile görüşülmüştür. Bunun yanı sıra üniversite eğitimini yakından takip eden kurumumuz okulumuzdaki bölümlerin iş sahasının en geniş bölümler olduğunu ve iş hayatında aranan alanlar olduğunu tespit etmiştir. Kolejimizde Elektrik-Elektronik, Makine, Gıda, Motorlu Araçlar ve Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Sistemleri bölümlerimiz bulunmaktadır. Bu bölümler üniversiteyi kazanma yolunda da oldukça avantajlıdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Kariyer günleri düzenliyoruz”
Özel Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji’nde spora oldukça önem verdiklerinin altını çizen Artuk, “Kolejimiz ders başarısının yanı sıra öğrencilerin sağlıklı birer birey olarak yetişmesi için sportif faaliyetlere de gereken önemi vermektedir. Bu kapsamda gerekli çalışmaları yapan okulumuz karate dalında Avrupa, Balkan ve Dünya şampiyonu, bisiklet il birincilikleri, voleybol il birincilikleri, satranç il birincilikleri, eskrim şampiyonlukları, tenis dereceleri elde etmiştir. Ayrıca öğrencilerimize uyguladığımız kitap okuma programları ile öğrencilerimizin okuma, okuduğunu anlama, anladığını ifade edebilme becerilerini geliştiriyoruz. Yaptığımız kariyer günleri ile Vali, Belediye Başkanı, Rektör, İl Milli Eğitim Müdürü, Müftü, iş adamları ve kişisel gelişim uzmanları ile öğrencilerimizi bir araya getiriyoruz. Bu sayede özgüveni yüksek ve kişisel gelişimi üst seviyede olan bireyler yetiştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır