passo
“Her parti milletin karşısına kendi gücüyle çıkmalıdır”

“Her parti milletin karşısına kendi gücüyle çıkmalıdır”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere ilişkin son gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar. İyi Parti ile CHP arasındaki seçim ittifakında illerin belirlendiği bilgisini aktaran Gazeteci İsmail Akar, “İstanbul, Ankara; İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir ve Tekirdağ’da CHP, […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında yerel seçimlere ilişkin son gelişmeler değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar.
İyi Parti ile CHP arasındaki seçim ittifakında illerin belirlendiği bilgisini aktaran Gazeteci İsmail Akar, “İstanbul, Ankara; İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir ve Tekirdağ’da CHP, Balıkesir, Denizli, Manisa, Kocaeli, Konya, Samsun, Gaziantep ve Trabzon’da ise İyi Parti’nin adayları çıkacak. Bu illerde ittifak kesinleşmiş oldu. Önümüzdeki günlerde ise Ak Parti’de adayları açıklanmayan ilçe ve illerde isimler açıklanacak. Bu isimler de merakla bekleniyor” şeklinde konuştu.
“MHP ve Ak Parti arasında ülkenin meselelerine bakış oldukça yakınlaştı”
Daha önce yapılan seçim ve referandumda safların netleştiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “MHP’nin ikiye bölünmesinin nedeni MHP Lideri Bahçeli’nin Haziran seçimlerinin ardından hiçbir koalisyona yanaşmayarak Kasım seçimlerine gidilmesiydi. MHP ve Ak Parti arasında ülkenin meselelerine bakış oldukça yakınlaştı. Bunun neticesinde de işbirliğine gidildi. Bu ittifakın karşısında CHP ve İyi Parti de ittifak yaptılar. Daha önceki seçimlerde yapılan ittifak girişimi yerel seçimlerde de sürüyor” diye değerlendirmede bulundu.
“İttifak gerekçesi için ise ülkemizin bekası gösteriliyor”
Geçmişte koalisyonların gündemde olduğunu hatırlatan Gazeteci Ahmet Tunca, “Şimdi de seçim ittifakları yaşanıyor. Seçimlerde ittifaka gidiliyor ama hükümet kurmada ittifak olmuyor. Ak Parti ve MHP ittifakı neticesinde MHP’nin hükümet içerisinde yer almadığını biliyoruz. İttifak gerekçesi için ise ülkemizin bekası gösteriliyor. Bu söylemin bence altının doldurulması lazım. Ben bu ittifakları doğru bulmuyorum. Her parti milletin karşısına kendi gücüyle çıkmalıdır” diye görüşlerini açıkladı.
Yayında yorumcular tarafından Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in yaptığı kaza neticesinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara ise acil şifalar dilendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır