passo
“Herkes için Ruh Sağlığı ve İyilik hali”

“Herkes için Ruh Sağlığı ve İyilik hali”

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde bir yayın düzenlendi. Yayına İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Numan Sinan Harputlugil konuk oldu. Dünya Ruh Sağlığı Günü 2022 yılı temasının, ‘Herkes için Ruh Sağlığı ve İyilik halini küresel öncelik haline getirmek’ olarak belirlendiğini söyleyen Psikolog Numan Sinan Harputlugil, “Hem pandemi […]

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ve Gün FM işbirliğinde bir yayın düzenlendi. Yayına İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Psikolog Numan Sinan Harputlugil konuk oldu.

Dünya Ruh Sağlığı Günü 2022 yılı temasının, ‘Herkes için Ruh Sağlığı ve İyilik halini küresel öncelik haline getirmek’ olarak belirlendiğini söyleyen Psikolog Numan Sinan Harputlugil, “Hem pandemi süreci ve sonrası hem de pandemiden önceki dönemde kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğini özellikle artırdığımız, Gençlik Ruh Sağlığı ve Psikolojik Dayanıklılığın Güçlendirilmesi çalışmalarımız pandemi sonrasında genç neslin iyilik halinin güçlendirilmesi için yeni müdahalelerle devam ettirilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği içerisinde diğer kurum ve kuruluşların güçlü destekleri bu sene özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda kalan öğrenciler başta olmak üzere üniversite öğrencilerine yönelik bir çalışma başlatılmıştır. Mayıs ayından bu yana 81 ilimizde il kurullarımız toplantılarını tamamlamış, gençle çalışan tüm yurt personeline yönelik olarak Gençlerle Çalışmak konusunda kapsamlı bir eğitim gerçekleştirilmiştir. Üniversitelerin açılmasıyla birlikte özellikle üniversiteye yeni kayıt yaptıran gençlerin yeni bir şehre, okula ve hayata uyumlarını artırmayı hedef alarak yine 81 ilde gençlere yönelik etkinlikler başlatılmıştır. Bu etkinliklerde amaç gencin ihtiyaç duyabileceği tüm kurum ve kaynaklarla yüz yüze gelebileceği ortamlar hazırlayarak onların uyum sürecinde bilgilendirmek ve donanımlarını artırmak olmuştur” diye konuştu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır