passo
“Herkesi Ayazini’ne bekliyoruz”

“Herkesi Ayazini’ne bekliyoruz”

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde hazırlanan Kadına Dair programına İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu konuk oldu. Koyuncu, Tarihi Frig Vadisi’nin kalbi olarak nitelendirilen Ayazini köyünde, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in talimatıyla yapımına başlanan Kadın Kültür Market’in inşasında sona gelindiğini açıklandı. “Kadın Kültür Market yakında açılacak” 3 bin yıllık tarihe sahip ve birçok medeniyete ev […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde hazırlanan Kadına Dair programına İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu konuk oldu. Koyuncu, Tarihi Frig Vadisi’nin kalbi olarak nitelendirilen Ayazini köyünde, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in talimatıyla yapımına başlanan Kadın Kültür Market’in inşasında sona gelindiğini açıklandı.
“Kadın Kültür Market yakında açılacak”
3 bin yıllık tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Frig Vadisi’nde bulunan İhsaniye’ye bağlı Ayazini köyünde çalışmaların sürdüğünü belirten Koyuncu, “Turizme kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında köy adeta yeniden inşa edildi. Bu çerçevede Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in talimatıyla köyde başlatılan Kadın Kültür Market’in çalışmalarının da sonuna gelindi. Yakın zamanda hizmete girecek olan markette ilçelerimizde kurulan kadın kooperatiflerinin ürettiği el emeği ürünlerin satışı yapılacak. Heyecanlı ve mutluyuz” şeklinde konuştu.
“Kadın Kültür Evimiz Yaylabağı’nda hizmette”
İhsaniye ilçe merkezinde Kadın Kültü Evi’nin çok yakında faaliyete geçeceği bilgisini paylaşan İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu, “Yaylabağı beldemizde ise Kadın Kültür Evimiz faaliyette. Kadın Kültür Evleri dolayısıyla kadınlarımız üretim içine girdiler. Sayın Valimize ve Saygıdeğer Eşlerine ne kadar teşekkür etsek azdır” diye değerlendirmede bulundu.
İhsaniye ve Ayazini’ni herkesin görmesi gerektiğini belirten İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu, Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır