passo
“Herkesi Sultandağı’na bekliyoruz”

“Herkesi Sultandağı’na bekliyoruz”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Turizm Saati programına Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek konuk oldu. Demirbilek programda ilçede yapılan çalışmaları anlattı. Sultandağı’nda yapılan Selçuklu Kent Meydan projesine değinen Kaymakam Demirbilek, “Kervansaray, hamam, cami çevresi ve meydanda 7.500 m2 doğal taş ile kaplama yapıldı. Cami, hamam ve çeşme binalarının dış duvarları restore yapılarak tarihi görüntüsü […]

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Turizm Saati programına Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek konuk oldu. Demirbilek programda ilçede yapılan çalışmaları anlattı.

Sultandağı’nda yapılan Selçuklu Kent Meydan projesine değinen Kaymakam Demirbilek, “Kervansaray, hamam, cami çevresi ve meydanda 7.500 m2 doğal taş ile kaplama yapıldı. Cami, hamam ve çeşme binalarının dış duvarları restore yapılarak tarihi görüntüsü sağlandı. Sokak sağlıklaştırılması kapsamında 17 adet binanın dış cephesinin restoresi yapılarak tarihi dokuya uygun hale getirildi. Kervansaray ve cami çevresinin yaya kaldırımları tarihi dokuya uygun hale getirildi. Tarihi caminin eski tuvaletleri yıkılarak, kompleks şekilde tuvaletler, abdesthane, şadırvanla birlikte cami cemaati ve vatandaşların oturmaları için ahşap alanlar oluşturuldu. Çarşı meydanı yanında bulunan iki adet tarihi uç beyi mezarının bir tanesinin düzenlemesi yapıldı. Bir tanesi de yapılacak” diye konuştu.

“İlçemiz 30 bin ton kiraz üretiyor”

“İlçemizde yaklaşık 3.200 kayıtlı çiftçi, 29.582 hektar tarımsal alanda çiftçilikle uğraşmaktadır” diyen Demirbilek, “İlçemiz 30 bin ton kiraz, 15 bin ton vişne, 10 bin ton elma, 10 bin ton erik ve 1500 ton kayısı üretmektedir. İlçemizde 1 adet meyve suyu fabrikası, 6 adet şoklama tesisi, 7 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Sultandağı genelinde 7 adet sulama kooperatifi bulunmakta olup, yaklaşık 70 bin dekar alan damla sulama ile sulanmaktadır. Fidan bizden, yetiştirmek sizden projesi kapsamında yaklaşık 30 bin adet kiraz fidanı dağıtılmış ve 750 dekar alanda kiraz bahçesi kurulumu gerçekleşmiştir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sultandağı’nın doğasının da bambaşka olduğunu belirten Demirbile, “Herkesi Sultandağı’na bekliyoruz” dedi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kaymakam Demirbilek Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Demirbilek’e teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır