passo
“Herkesin kendine has tarzı olmalıdır”

“Herkesin kendine has tarzı olmalıdır”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programında kişisel bakımın önemi konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Gündem programının konuğu Kişisel Tasarım Uzmanı ve Kuaför Hakan Erdoğan oldu. “En büyük eksiğimiz insanlarla iletişimmiş” Kişisel tasarım üzerine eğitim aldığını kaydeden Hakan Erdoğan, “Eğitim aldıktan sonra kuaförlük mesleğiyle ilgili birçok eksiğin olduğunu fark ettim. Bizler mesleğimizi sadece […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programında kişisel bakımın önemi konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Gündem programının konuğu Kişisel Tasarım Uzmanı ve Kuaför Hakan Erdoğan oldu.
“En büyük eksiğimiz insanlarla iletişimmiş”
Kişisel tasarım üzerine eğitim aldığını kaydeden Hakan Erdoğan, “Eğitim aldıktan sonra kuaförlük mesleğiyle ilgili birçok eksiğin olduğunu fark ettim. Bizler mesleğimizi sadece saç kesmek, boyamak veya topuz yapmak olarak biliyormuşuz. Aslında en büyük yanlışı burada yapıyormuşuz. En büyük eksiğimiz insanlarla iletişimmiş. Geçmişte gelen müşteriye saçınızı nasıl yapalım derken aslında kendi kafamızdakini yapıyor, insanların hayallerini ortaya koymuyorduk. Şu an onların hayallerini ortaya çıkartıp, onu uygulamaya çalışıyoruz” diye konuştu.
“Saç stili önemli bir makyajdır”
“Herkesin kendine has tarzı olmalıdır” diyen Erdoğan, “Saç stili önemli bir makyajdır. Herkesin de buna ihtiyacı vardır. Bazen gelen müşterilerimiz istediği saç şeklini sözlü olarak ifade edemeyebiliyor. Mesela bir müşterimiz gelerek karamel ya da çikolata kahve renginde saç istiyorum dedi. Oysa bu iki renk arasında çok büyük farklar var. Ben bu müşteriye küçük bir test yaptım. Bir katalog açtım ve üç tane hiç beğenmediğiniz renk gösterin dedim. Ardından çok sevdiği üç rengi göstermesini istedim. Ortaya kızıl kahve rengi çıktı. Karamel ve çikolata kahve nerede, kızıl kahve nerede? Ben bu müşteriye bu testi uygulamasaydım hayal kırıklığı yaşayabilirdi. Bu nedenle iletişim çok önemlidir. İnsanların korku ve hayallerini ortaya çıkarmak gereklidir. Bu sözle olmazsa görsel olarak anlaşılabilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Orman doğaldır ama bahçe de doğaldır”
Saç modellerinde doğallığın önemli olduğunu belirten Erdoğan, “Bu doğallığı en güzel haliyle sunmak lazım. Orman doğaldır ama bahçe de doğaldır. Bahçeyi düzgün hale getirmek için çapa yaparız, budama yaparız. Estetik dokunuşlar uygularız. Bahçe hem doğallığı korur ve görsel olarak da güzel durur. Orman ise doğal ama dağınıktır. İki tane doğallıktan benim tavsiyem bahçedir. Estetik dokunuşu kişinin gündelik hayatındaki en doğal haliyle bırakmak bence en doğrusudur” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Erdoğan yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Erdoğan’a başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır