• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Hisarın Kaderi’nin ilk bölümü çekildi
Hisarın Kaderi’nin ilk bölümü çekildi
Çekimleri ilimizde yapılan Hisarın Kaderi isimli dizinin genç yönetmeni Adem Akyol Gün FM’de yayınlanan Güne Merhaba programında Faruk Bangir’in konuğu oldu. “Son üç aydır memleketim olan Afyondayım” Daha önce Ankara’da...
16 Nisan 2014 13:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Çekimleri ilimizde yapılan Hisarın Kaderi isimli dizinin genç yönetmeni Adem Akyol Gün FM’de yayınlanan Güne Merhaba programında Faruk Bangir’in konuğu oldu.

“Son üç aydır memleketim olan Afyondayım”

Daha önce Ankara’da reklam yönetmeni olarak çalıştığını kaydeden genç yönetmen Adem Akyol, “Reklam filmlerinin haricinde bir de kısa film çektim. Son üç aydır memleketim olan Afyondayım. Afyon’a döndükten sonra burada ne yapabilirim diye düşündüm. Ya kısa film çekecektim ya da dizi çekecektim. Sonra dizi çekmeye karar verdim. Senaryosunu yazdığım Hisarın Kaderi isimli diziyi çekmeye başladım. Bu konuda bana destek olan arkadaşlarıma ve aileme özellikle teşekkür ederim” diye konuştu.

“Çekimlerimizi ilimizin değişik mekânlarında sürdürüyoruz”

Dizide iki kardeşin hikâyesini anlattıklarını söyleyen Akyol, “İki kardeşin üzerinden Afyon’u anlatan bir dizi film çekiyoruz. Çekimlerimizi ilimizin değişik mekânlarında sürdürüyoruz. İzleyicimizi fantastik bir dizi bekliyor. Toplamda 13 bölüm olarak tasarladık. İlk bölümün çekimleri ve kurgusu bitti. İlk bölümde 10 oyuncumuz var. Diğer bölümlerimiz için yeni oyunculara ihtiyacımız olacak. Oyuncularımızın tamamı Afyonlu. Özveriyle çalışıyorlar. Amatör olmalarına rağmen profesyonel oyuncuları aratmayan bir oyunculuk sergiliyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Sanata destek olmak isteyen herkesi yanımızda görmek isteriz”

Dizinin yayınlanmasıyla ilgili ilimizdeki bir televizyon kanalıyla görüştüklerini söyleyen Akyol, “Eğer televizyon kanalıyla anlaşamazsak internette yayınlayacağız. Facebook üzerinden izlemek isteyenler Hisarın Kaderi ismiyle sayfamıza ulaşıp dizimizi izleyebilecekler. Bu arada projemiz için desteklere açığız. Sanata destek olmak isteyen herkesi yanımızda görmek isteriz. Bu projeyi tamamlayabilelim ki ardından yenileri gelsin. Afyon’un tanıtımı açısından bu tarz projeleri önemsiyorum. Dizi, sinema deyince akla İstanbul gelir. Oysa bu tarz işler istenir ve destek görürse Anadolu’da da yapılabilir” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa