passo
“Hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz”

“Hizmetlerimizi arttırarak devam ettireceğiz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Büyükkalecik Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çıngırak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Belde içinde kilitli parke taşı olmayan bir karış bırakmamayı hedefledik” Bakımsız durumda olan belediye binasını iç-dış ve çatı olmak üzere komple olarak yenilediklerini ve beldeye yakışır bir hale […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Büyükkalecik Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Çıngırak çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Belde içinde kilitli parke taşı olmayan bir karış bırakmamayı hedefledik”
Bakımsız durumda olan belediye binasını iç-dış ve çatı olmak üzere komple olarak yenilediklerini ve beldeye yakışır bir hale getirdiklerini kaydeden Çıngırak, “ Beldemizin birçok cadde ve sokağında kilitli parke taşı yoktu. 2016 yılında yaklaşık 40 bin m2 kilitli parke taşı döşeyerek belde içinde kilitli parke taşı olmayan bir karış bırakmamayı hedefledik. Bununla da yetinmeyip beldemize 10 km ve 20 km uzaklıkta bulunan ve on yıllarca hizmetten yoksun kalan Çıngıraklı ve Bahçe Deresi yayla küme evlerine de kilitli parke taşı döşemeye başladık. Bu iki yaylaya yaklaşık 14 bin m2 parke döşemesi yapılmaya başlandı. Yine bu yaylalarımız yollarında bulunan 3 adet köprüyü ilavelerle genişlettik ve bölge halkının korkulu rüyası olan dar köprüleri genişletmiş olduk. Bahçe Deresi yaylasına 2 katlı toplam 300 m2 düğün salonu inşa ederek yaylada yaşayan kardeşlerimizin düğün salonu sorununu ortadan kaldırdık. Yine yaylalara yıllardır ezan sesine hasret kalan halkımız için otomatik ezan sistemi kurduk. Halkımız 5 vakit ezan sesine kavuştu” şeklinde konuştu.
“Emeği geçen tüm birim amir ve müdürlerine teşekkürlerimi sunuyorum”
Uzun zamandır üzerinde durdukları ve olması için çaba sarf ettikleri Büyükkalecik-Serban kasabası arasında bulunan yolda Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi tarafından kilitli parke taşı döşenmeye başlandığını belirten Çıngırak, “Yaklaşık 140 bin m2 kilitli parke taşı döşenecek olan bu yol ile Kocatepe’yi ziyarete gelen misafirlerimiz için Antalya ve İzmir yolundan Kocatepe’ye ulaşım çok daha yakın ve konforlu hale gelecektir. Afyonkarahisar-Kocatepe arası geçtiğimiz yıl malum sıcak asfalta kavuşmuştu. Bu güzel ve güzide yola talebimiz üzerine çelik bariyerler eklenerek bu güzel hizmet taçlanmış oldu. Emeği geçen tüm birim amir ve müdürlerine teşekkürlerimi sunuyorum. Öte yandan beldemizin en büyük sorunlarından biri olan arsenikli içme suyundan belde halkımızı hamdolsun kurtardık. Çıngıraklı Yaylası’ndan doğal kaynak suyunu DSİ aracılığı ile beldemiz içme suyu olarak halkımızın hizmetine sunduk” diye değerlendirmede bulundu.
“Lastik geri dönüşüm tesisi için imzalar atıldı”
Geçtiğimiz Ekim ayında imzalarını attıkları lastik geri dönüşüm tesisi ile beldedeki gençlerin iş imkânlarını ve beldenin ufkunu genişlettiklerini belirten Çıngırak, “Büyükkalecik Belediyesi insana değer veren, halkımızın geleceği için gecesini gündüzüne katarak çalışan, seçimler esnasında verilen vaatlerin ötesine geçerek yapılan hizmetlerle halkımızın gönlünde taht kuran, herkesin takdirini toplayan bir belediye olmayı başarmış durumdadır. Ben ve ekibim bu hizmetleri arttırarak devam ettireceğiz” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Çıngırak çalışmalarını kamuoyuna duyurma imkânı sundukları için Akar’a teşekkür etti. Akar ise Çıngırak’ın çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır