passo
Hocalarlı kadınlar filografi ile tanıştı

Hocalarlı kadınlar filografi ile tanıştı

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Hocalar Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi Başkanı Büşra Şahin ile Kooperatif Üyeleri Hatice Kaya ve Aysel Yılmaz konuk oldular. Hocalar’da Kadın Kültür Evi açılmasından mutlu olduklarını belirten Hocalar Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi Başkanı Büşra Şahin, “Hocalarlı kadınlar olarak kuru meyve ve sebze […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Hocalar Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi Başkanı Büşra Şahin ile Kooperatif Üyeleri Hatice Kaya ve Aysel Yılmaz konuk oldular.
Hocalar’da Kadın Kültür Evi açılmasından mutlu olduklarını belirten Hocalar Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi Başkanı Büşra Şahin, “Hocalarlı kadınlar olarak kuru meyve ve sebze üretimi yapıyoruz. Kadın Kültür Evimiz yeni olmasına rağmen katılımımız çok iyi. Ayrıca filografi tekniği ile ürünler üretmeye başladık. Filografi, tasarlanmış bir motif ya da desenin, ahşap malzeme üzerine çiviyle çakılması ve arasından çeşitli renklerde iplik veya teller geçirilmesi ile oluşturulan, farklı motif ve desenlerin ortaya çıkarılmasını sağlayan bir el sanatı. Tek bir elden değil, hep bir elden üretmeye devam edeceğiz. Başta Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek olmak üzere tüm emek verenlere teşekkür ederiz” diye konuştu.
Hocalar Kaymakamı ve Hocalar Belediye Başkanı’nın da çalışmalarına büyük katkılar sunduğunu kaydeden Hocalar Kadın Kooperatifi Üyeleri Hatice Kaya ve Aysel Yılmaz, Kaymakam ve Başkan’a teşekkür ederek zaman içinde üretimlerinin daha da genişleyeceğini belirttiler.
Yayın sonrası Hocalar Kadın Kültür Evi ve Kooperatifi Başkanı Büşra Şahin, filografi tekniği ile yapılan Türk bayrağını Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’a hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır