Reklam

Reklam

passo
Hocaoğlu: “Uzmanlığım çocuklar ve ergenler üzerine”

Hocaoğlu: “Uzmanlığım çocuklar ve ergenler üzerine”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Psikolog Begüm Hocaoğlu konuk olarak katıldı. Programda Hocaoğlu çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı yaptığını ve Psiko Afyon Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde Kurucu Psikolog olduğunu belirten Hocaoğlu, “Psikolog insanların çözüm yolları aramasına yardım ve rehberlik eden, farklı bir perspektif kazandırmaya çalışan kişidir. Sorunları direkt olarak çözmek yerine karşı […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Psikolog Begüm Hocaoğlu konuk olarak katıldı. Programda Hocaoğlu çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı yaptığını ve Psiko Afyon Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde Kurucu Psikolog olduğunu belirten Hocaoğlu, “Psikolog insanların çözüm yolları aramasına yardım ve rehberlik eden, farklı bir perspektif kazandırmaya çalışan kişidir. Sorunları direkt olarak çözmek yerine karşı tarafa çözme yollarını göstererek farkındalık kazandırır. Psikolog hayat kalitemizi arttırmaya çalışan kişidir” şeklinde konuştu.
“Psikolog ve Psikiyatrisiler genelde karıştırılıyor”
“Uzmanlığım çocuklar ve ergenler üzerine” diyen Hocaoğlu, “Psikolog ve Psikiyatrisiler genelde karıştırılıyor. Psikologlar ilaçsız tedavi ederler, davranışsal ve düşünsel olarak tedavi kısmında yer alırlar. Psikologlar ilaç yazmazlar. Konuşma terapisi ile sorunları çözmeye çalışırlar. Bir kere Psikologa gidince her şey değişecek algısı var. Ama bu doğru değil. Terapiler uzun soluklu süreçtir. Düzenli olarak terapiye devam edilirse güzel yol alınır” diye değerlendirmede bulundu.
“En az 6 ay olmak üzere çocukları programa alıyoruz”
Kısa adıyla GETAP olan açılımıyla gelişim takip programını uyguladığını söyleyen Hocaoğlu, “Dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan, disleksi olan ve üstün zekalı çocuklara bu programı uyguluyoruz. En az 6 ay olmak üzere çocukları programa alıyoruz. Güvenilirliği yüksek bir program. Biz de GETAP’ın Afyonkarahisar şubesiyiz. Bu program için güzel geri dönüşler veren bir program diyebilirim” diye konuştu.
Sınav dönemlerinde kaygı üzerine çok çalıştıklarını belirten Psikolog Begüm Hocaoğlu, “Çocuklara bu süreçte kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde bir yol haritası çiziyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır