passo
“Hukuk Fakültesi adeta bir kolej havasıyla eğitim veriyor”

“Hukuk Fakültesi adeta bir kolej havasıyla eğitim veriyor”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde gerçekleştirilen Kampüs programına Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu konuk olarak katıldı. Hatipoğlu programda AKÜ Hukuk Fakültesi’nin tanıtımını yaptı. AKÜ Hukuk Fakültesi’nin Türkiye’nin en genç ve en dinamik hukuk fakültelerinden biri olduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Hukuk Fakültesi, 21 Haziran 2010 tarihinde resmi olarak kurulmuş ve […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde gerçekleştirilen Kampüs programına Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu konuk olarak katıldı. Hatipoğlu programda AKÜ Hukuk Fakültesi’nin tanıtımını yaptı.
AKÜ Hukuk Fakültesi’nin Türkiye’nin en genç ve en dinamik hukuk fakültelerinden biri olduğunu kaydeden Hatipoğlu, “Hukuk Fakültesi, 21 Haziran 2010 tarihinde resmi olarak kurulmuş ve faaliyetlerine 9 Şubat 2012 tarihinde kurucu Dekan ataması ile başlamıştır. Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından 2012 yılında yaptırılmış olan Hukuk Fakültesi binasında eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir” diye konuştu.
“Birebir hoca öğrenci ilişkisi var”
“İlk mezunlarını 2018 yılında vermiş olan fakülte, alanında yetkin akademik kadrosu ve donanımlı yardımcı akademisyenleri ile sıcak bir hukuk öğrenme ortamı vaat etmektedir” diyen Hatipoğlu, “Fakülteyi diğerlerinden farklı kılan en önemli noktalar birebir hoca öğrenci ilişkisi ile az sayıda öğrenciye sağlanan etkin hukuk eğitimidir. AKÜ Hukuk Fakültesi adeta bir kolej havasıyla sıcak bir aile ortamında, öğrencilerin her türlü sorununa çare arandığı, ideale uzanan yolda büyük çabaların sarf edildiği örnek bir hukuk fakültesi olma yolundadır. Hukuk Fakültesi’nde aktif ve tam zamanlı görev yapan 1 Profesör, 7 Dr. Öğretim Üyesi, 12 Araştırma Görevlisi bulunmaktadır. Bunun yanında biri Doçent Doktor, yedisi Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere 8 misafir öğretim üyesi de aktif derslere girmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Türkiye’deki hukuk fakülteleri arasında üçüncü olmuştur”
AKÜ Hukuk Fakültesi’nin 2018 ve 2019 yıllarında toplamda 151 öğrenci mezun verdiğini belirten Hatipoğlu, “Mezunlarımız başta Hakim, Savcılık, Avukatlık ve Akademisyenlik olmak üzere birçok meslek alanında iş imkanlarına sahiptirler. AKÜ Hukuk Fakültesi, ‘YÖK-Mezun Başarı Atlası’ verilerine göre fakültemiz 2019 Adli Yargı Hakimlik-Savcılık sınavında Türkiye’deki hukuk fakülteleri arasında üçüncü olmuştur” şeklinde konuştu.
AKÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Hatipoğlu Fakülte olarak 2020 yılında 5 öğrencinin Erasmus öğrenim hareketliliği kapsamında Slovakya’ya gönderilmesi için süreçlerin başlatıldığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır