passo
“İftardan sonra yürüyüş yapın”

“İftardan sonra yürüyüş yapın”

Estetikmed Halkla İlişkiler Koordinatörü Merve Narin Gün FM’de Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Narin Ramazan’da sağlıklı beslenmeyle ilgili önerilerde bulundu. “Oruç tutanlar bu yıl 16 saat açlıkla karşı karşıya kalacak” diyen Narin, “Oruç tutanların iftar ve sahurda gerekli enerji, protein, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde […]

Estetikmed Halkla İlişkiler Koordinatörü Merve Narin Gün FM’de Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Narin Ramazan’da sağlıklı beslenmeyle ilgili önerilerde bulundu.
“Oruç tutanlar bu yıl 16 saat açlıkla karşı karşıya kalacak” diyen Narin, “Oruç tutanların iftar ve sahurda gerekli enerji, protein, vitamin ve mineralleri dengeli bir şekilde alabilmeleri gerekiyor. Oruç tutan kilo almamak için gece yatarken niyet edip uyumak yerine mutlaka sahura kalkmalı. İftarda midenizi çok doldurup tüm gün yemeniz gerekenleri tek bir öğüne sığdırmayınız. Tokluk hissi mideden beyne yaklaşık 20 dakikada ulaşır. Bu nedenle yavaş yemeye çalışın ve mutlaka iyi çiğneyin. Vücudun sindirimine yardımcı olmak için fındık ve badem gibi lifli gıdalar iftar ve sahur arasında bolca tüketilmeli. İftardan 1-2 saat sonra hafif yürüyüş yapmaya çalışın. Sıvı ihtiyacını karşılamak için az şekerli komposto veya şeker yerine bal ilave edilmiş soğuk içecekler tercih edilmelidir” şeklinde konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Narin yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Narin’e çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır