passo
“İğneli epilasyon avantajlı bir yöntem”

“İğneli epilasyon avantajlı bir yöntem”

İstanbul El-Ayak Sağlığı ve Güzellik Salonu İşletmecisi, Podolog ve Güzellik Uzmanı Anka Tülay Kıran Gün FM’in konuğu oldu. Kıran programda iğneli epilasyondan bahsetti. “İğneli epilasyon, tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır” diyen Kıran, “Elektrik ile yakılan tüyler eski işlevini gösterememekle birlikte uzun vadede oldukça büyük avantajlara da sahiptir. Bu avantajlardan ilki […]

İstanbul El-Ayak Sağlığı ve Güzellik Salonu İşletmecisi, Podolog ve Güzellik Uzmanı Anka Tülay Kıran Gün FM’in konuğu oldu. Kıran programda iğneli epilasyondan bahsetti.
“İğneli epilasyon, tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılmasıdır” diyen Kıran, “Elektrik ile yakılan tüyler eski işlevini gösterememekle birlikte uzun vadede oldukça büyük avantajlara da sahiptir. Bu avantajlardan ilki doğru zamanlarda uygulanan bu işlemin uzun vadede sağlıklı sonuçları ortaya koyabilmesidir” diye konuştu.
“Önce kullanılacak yöntem belirlenmeli”
“Öncelikle belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir. Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir” diyen Kıran, “Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır. Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir. Eğer kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir. Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır