passo
“İhsaniye’de güzel şeyler olmaya devam edecek”

“İhsaniye’de güzel şeyler olmaya devam edecek”

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Başkan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. 2016 yılının İhsaniye Belediyesi’nin çalışmaları açısından verimli geçtiğini belirten Çabuk, “Ancak ülkemizde meydana gelen terör hadiseleri dolayısıyla oldukça büyük üzüntüler yaşadık. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet ve […]

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Başkan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
2016 yılının İhsaniye Belediyesi’nin çalışmaları açısından verimli geçtiğini belirten Çabuk, “Ancak ülkemizde meydana gelen terör hadiseleri dolayısıyla oldukça büyük üzüntüler yaşadık. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Önce devlet güçlü olmalı ki millet de rahat etsin. İnşallah bu terör olayları son bulur ve ülkemiz daha güzel yarınlara ulaşır. İhsaniye ilçemize bağlı 31 köyümüz var. Bu köylerin merkezinde oluşu nedeniyle İhsaniye göz önünde olan bir ilçemiz. Bu sene DSİ tarafından dere ıslahı yapıldı. Daha önce derenin içerisinde olan su ve kanalizasyon hatları dışarı çekildi. Bu arada yaklaşık 1700 metrelik bir alanda halk sürekli olarak çamur, su ve elektrik kesintileriyle karşılaştı. Bu çalışma yaklaşık 2 ay sürdü. Biz bu çalışmaları zaman zaman sosyal medyadan vatandaşlarımızla paylaştık. Bakın şu an elektrikler kesik ama birazdan direk dikilince gelecek diye vatandaşlarımızı devamlı bilgilendirdik. İnsanlar eskiden olduğu gibi nasılsa birazdan gelir diye sessizce beklemiyorlar. Sosyal medyayı kullanıyorlar, bizleri arayıp soruyorlar. Böyle de olmalı. Çünkü teknoloji çağındayız. Bizler çalışmalar boyunca sürekli vatandaşlarımızı bilgilendirdik. DSİ tarafından dere ıslahı tamamlandı. Az bir kalan bölümü de 2017 yılında tamamlanacak. Şebekeyi değiştirerek, yeni kuyuları devreye aldık. Bu çalışmalar neticesinde İhsaniye’nin önümüzdeki 40-50 yıllık su ve kanalizasyon sorunlarını çözdük. Artık ilçemiz rahat edecek. Bundan sonra elektrik ve su kesintileri bitecek. Çünkü cerrahi müdahaleyi yaptık. Çıkan hatalar pansuman tedbirlerle halledilecek” diye konuştu.
“Tüm Afyonlu hemşerilerimizi Çaltepe’ye davet ediyorum”
Parke taşı döşeme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Çabuk, “İlçemizin büyük bir bölümünde parke taşı döşeme çalışmaları tamamlandı. Kalan yerlerde de çalışmalarımız devam ediyor. 513 dekarlık bir alanı tanzim edip, bir bina yaparak 1 Nisan itibariyle Çaltepe Sosyal Tesisleri’ni ilçemize kazandırdık. Sürekli olarak buranın tanıtımını yapıyoruz. Tüm halkımız buradan haberdar olsun, gelsinler istiyoruz. İşadamları ve siyasilerimiz gelip toplantılar yaparak Çaltepe’yi kullansınlar istiyoruz. Çaltepe manzarası ve hizmet kalitesi çok güzel olan bir tesis. Frig Vadisi’nde bulunan tek tesis de Çaltepe. Her kesimden misafirlerimiz geliyorlar. Tüm Afyonlu hemşerilerimizi Çaltepe’ye davet ediyorum. Görülmeye değer bir mekân. Ben de mümkün oldukça orada olmaya çalışıyorum. Gelenlerle de sürekli iletişim halindeyim” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yeni yılda tüm milletimize esenlikler dileyen Başkan Çabuk, sloganlarının ‘İhsaniye’de güzel şeyler oluyor’ olduğunu anımsatarak, “2017 yılında da ilçemizde güzel şeyler olmaya devam edecek” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır