passo
“İhsaniye’de güzel şeyler olmaya devam ediyor”

“İhsaniye’de güzel şeyler olmaya devam ediyor”

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Başkan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Yozgat Bozok Üniversitesi bu çalışmayı ücretsiz yaptı” Yozgat Bozok Üniversitesi’nden hoca ve öğrencilerden oluşan bir grubun geçen hafta İhsaniye’ye gelerek gezdiklerini belirten İhsaniye Belediye Başkanı Şaban […]

İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk Gün FM’de yayınlanan Gündem programına konuk olarak katıldı. Gün FM Genel yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Başkan Çabuk çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“Yozgat Bozok Üniversitesi bu çalışmayı ücretsiz yaptı”
Yozgat Bozok Üniversitesi’nden hoca ve öğrencilerden oluşan bir grubun geçen hafta İhsaniye’ye gelerek gezdiklerini belirten İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “İlçemizin fotoğraflarını çektiler. Hali hazırdaki haritaları incelediler. İhsaniye’deki şehir planlama hizmetleriyle ilgili üç-dört farklı proje geliştirecekler. Bölgemizin kalkınması için hazırladıkları projelerden en iyi bulduğumuzu belirleyeceğiz. Onlar da bu projeyi hazırlayacaklar. Bu projenin daha sonra yapılacak olan imar çalışmalarına ışık tutacağını düşünüyorum. Yozgat Bozok Üniversitesi’nden gelen heyet hem ilçemizi, hem Frig Vadisini, hem de Afyon’u gezdiler. Gazlıgöl’de termalde konakladılar. Gelen heyet için farklı bir tecrübe, bizler için de verimli bir çalışma oldu. Çünkü biz bu çalışma için bir ücret harcamak durumundaydık. Yozgat Bozok Üniversitesi bu çalışmayı ücretsiz yaptı. Kendilerine bir kez daha teşekkür ederim” diye konuştu.
“Balon uçuşlarının sürekli hale getirilmesi ortak arzumuzdur”
Yaklaşık 2 yıldır Frig Vadileri’nde balon uçuşu yapılması için çeşitli kereler girişimlerde bulunduklarını kaydeden Başkan Çabuk, “Son olarak Valiliğimiz ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün girişimleriyle bizim 2 yıldır aşamadığımız prosedürler aşıldı ve deneme amaçlı balon uçuşu yapıldı. Döğer’de Emre Gölü’nün kenarında sabah 05.30’da uçuşu başlattık ve 8’e kadar uçtuk. Ben ve diğer yetkililer de uçuş esnasında hazır bulundular. Deneme amaçlı olduğu için ipe bağlı olarak uçtuk. Aslan Kaya’nın ardından güneş doğarken balonda fotoğrafımız çekildi. Bu müthiş bir kare oldu. Birilerinin kafalarında bu balon uçuşlarıyla ilgili şimşek çakabildiysek bizlere ne mutlu. Bu balon uçuşlarının sürekli hale getirilmesi ortak arzumuzdur. Keşke Afyon’dan başlayarak Frig Vadileri’ne kadar balonla uçulabilse. Bunun gerçekleşmesi adına deneme uçuşumuzu yaptık” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Çaltepe mesire alanında yapılan Çaltepe Sosyal Tesisleri’nin her geçen gün daha fazla ilgi gördüğünü kaydeden Başkan Çabuk herkesi Çaltepe Sosyal Tesisleri’ni görmeye davet etti. İhsaniye’nin her geçen gün daha da güzelleştiğini belirten Başkan Çabuk, “İhsaniye’de güzel şeyler olmaya devam ediyor” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Başkan Çabuk Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Çabuk’a yayın dolayısıyla teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır