passo
“İklimlerin ve yolların kesiştiği bir iliz”

“İklimlerin ve yolların kesiştiği bir iliz”

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Vali Tutulmaz programda göreve başladığından buyana geçen sürede yapılan çalışmaları anlattı. Afyonkarahisar’ı 1983 yılından bu yana yakından tanıdığını belirten Vali Tutulmaz, “1983 yılında Ankara’da yüksek öğrenimime başladığım günden itibaren her yıl Afyonkarahisar’dan en az 3-4 kez geçerdim. Bu nedenle o tarihten bu yana ilimizin […]

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Vali Tutulmaz programda göreve başladığından buyana geçen sürede yapılan çalışmaları anlattı.
Afyonkarahisar’ı 1983 yılından bu yana yakından tanıdığını belirten Vali Tutulmaz, “1983 yılında Ankara’da yüksek öğrenimime başladığım günden itibaren her yıl Afyonkarahisar’dan en az 3-4 kez geçerdim. Bu nedenle o tarihten bu yana ilimizin gelişimini ve geçirdiği aşamaları yakından takip ettim” diye konuştu.
“Otellerimiz her kesime hizmet sunuyor”
Afyonkarahisar’ın sahip olduğu değerlerle gelişme potansiyelinin çok yüksek olduğu illerin başında geldiğini belirten Vali Tutulmaz, “Yıllarca kaymak, lokum, sucuk üzerinden ticaret yaparken, bir taraftan da tarımla ilgili ürünleri pazarlarken termalle birlikte ivmemiz daha da yükseldi. Termalin bize en büyük kazanımı oteller oldu. Otellerin yapımıyla termalin başkenti unvanını şehrimiz kazanmış oldu. 25 bin yatak kapasitemiz var. Bunun 10 tanesi 5 yıldızlı otel. Bir anda biz 25 bin kişiyi ilimizde misafir etmekle termalin başkenti unvanını hak ediyoruz. İlimiz hem yıldızlı otellerimizde hem de diğer genel konaklama tesislerimizde her kesime hitap eden hizmet sunuyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Afyonkarahisar’ın konumu itibariyle kültürel zenginliği de çok geniş”
Afyonkarahisar’ı anlatırken iklimlerin ve yolların kesiştiği bir il dediklerini kaydeden Vali Tutulmaz, “Bu iklim ve yollar kesiştiğinde birçok kültürü de beraberinde getiriyor. Bir saat batıya gittiğimizde Ege’nin tüm kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat yukarıya gittiğimizde Marmara Bölgesi’nin kültürel değerlerini görebiliyoruz. Bir saat doğuya gittiğimizde ise İç Anadolu’nun, bir saat güneye gittiğimizde ise Akdeniz’in kültürel değerlerini görmek mümkün. Bu kadar iklime, coğrafyaya kısa mesafede olan bir il yoktur. Afyonkarahisar’ın konumu itibariyle kültürel zenginliği de çok geniş” diye konuştu.
“Çağımız sosyal medyanın ve iletişimin çağı”
İlimizde turizm için aranılan tüm özelliklerin bulunduğunu belirten Tutulmaz, “Bizim tanıtıma ihtiyacımız var. Biz marka şehir olacaksak bu tanıtımdan geçiyor. Bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımızla güzel bir ekip oluşturarak neler yapabileceklerimizi görüştük ve bu doğrultuda yola çıktık. Aklımıza gelen her şeyi değerlendirdik. Sadece festivallerle yetinmedik. Çağımız sosyal medyanın ve iletişimin çağı. Bizim bunu iyi kullanmamız gerekir dedik. Valiliğimizin ve desteklediğimiz sitelerin ilimizin tanıtımına yer ayırması gerekir diye düşünerek bunu sağladık. Gerek Visit Afyon uygulamamızda gerekse Valiliğimizin sitesinde Afyonkarahisar’ın her gün bir-iki değerini tanıtıyoruz. Twitter, facebook ve instagramda her gün ilimizle ilgili bir-iki konuyu mutlaka tanıtıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Çalışmalarda işbirliğinin önemine dikkat çeken Vali Tutulmaz, “Çalışmalarımızda Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu ve tüm vekillerimizin desteğini hep yanımızda gördük. Kendilerine teşekkür ederim. Uyumlu çalışmak çok önemlidir” dedi.
Programda kitap okumanın önemine de değinen Vali Tutulmaz herkesin düzenli kitap okuması gerektiğini kaydetti.
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz yayın sonrası Gün FM ekibiyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır