passo
“İletişim çağında iletişimsiz kaldık”

“İletişim çağında iletişimsiz kaldık”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında selamlaşma, kardeşlik ve iletişim eksikliğinin nedenleri üzerinde duruldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Toplumda selamlaşma, kardeşlik ve dayanışma ruhunun geliştirilmesine ihtiyaç olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Bu konularda toplumda sıkıntılar var. Geçtiğimiz Cuma günü hutbede de aynı konu […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında selamlaşma, kardeşlik ve iletişim eksikliğinin nedenleri üzerinde duruldu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Toplumda selamlaşma, kardeşlik ve dayanışma ruhunun geliştirilmesine ihtiyaç olduğunu belirten Gazeteci İsmail Akar, “Bu konularda toplumda sıkıntılar var. Geçtiğimiz Cuma günü hutbede de aynı konu işlendi. Asansörde, apartmanda karşılaştığımız insanlarla bile selamlaşmayı ve konuşmayı ihmal ediyoruz. Komşuluk ilişkileri maalesef oldukça zayıfladı. Geçtiğimiz günlerde bir toplantıda eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından da bu konu hatırlatıldı ve eski günlerde olduğu gibi kardeşlik ve dayanışma ruhunun yakalanması gerektiği belirtildi. 4 S’yi sohbeti, sevgiyi, saygıyı ve selamlaşmayı hayatımızdan ihmal etmeyelim” diye konuştu.
“Herkesin elinde cep telefonu var”
Selamlaşma ve insanların birbirleriyle iletişime geçmesinin oldukça önemli olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Maalesef toplumumuz bu güzel hasletleri unutur hale geldi. Caddede, sokakta, toplu taşıma araçlarda herkesin elinde cep telefonu var. Kimse birbirinin yüzüne dahi bakmıyor. 12 Eylül sonrası seçilen dönemin Belediye Başkanı Rahmetli Erdal Akar selamlaşmayı gündeme taşımıştı. Bizler yani o dönemin basın mensupları da bu konunun yaygınlaşması için çalışmalar yapmıştık. Selamlaşmanın önemi ile ilgili bir kitap yayınlamıştık. Erdal Bey benden yazmamı rica etmişti. Bu konuların önemini sık sık vurgulamak gerekiyor. Selamlaşmayı ihmal etmeyelim. Özellikle çocuklarımıza bu güzel alışkanlığı kazandıralım” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Selam doğru iletişimin başlangıcıdır”
İçinde bulunduğumuz çağın iletişim çağı olarak nitelendirildiğini kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “İletişim çağının bana göre en büyük eksikliği iletişimsizliktir. İnsanlar, kurumlar ve nesnelerin birbiriyle haberleşebildiği bir çağdayız. Elektronik aletler birbiriyle bağlantılı. Bir cihaz diğerinin durumunu gösterebiliyor. İnsanlar bir sürü teknolojik araca kumanda edebiliyor. Ama evdeki insanların kendi aralarında iletişimi yetersiz. Sadece evde değil toplumun genelinde iletişimsizlik yoğun olarak yaşanıyor. İletişim çağında iletişimsiz kaldık. Selam bana göre doğru iletişimin başlangıcıdır. Bir yere selam vererek girdiğinizde doğru iletişimi başlatmış olursunuz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır