passo
“İlimiz bin yataklı bir şehir hastanesine kavuştu”

“İlimiz bin yataklı bir şehir hastanesine kavuştu”

Gün FM’de yayınlanan ve Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Sağlık Olsun programına Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan konuk olarak katıldı. Başkan programda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. “Bakanlığımız hastaneleri tüm branşların olduğu tek hastane konumuna taşıdı” Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Afyon Devlet Hastanesi’nin yanında yer alan […]

Gün FM’de yayınlanan ve Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu Sağlık Olsun programına Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan konuk olarak katıldı. Başkan programda yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.
“Bakanlığımız hastaneleri tüm branşların olduğu tek hastane konumuna taşıdı”
Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Afyon Devlet Hastanesi’nin yanında yer alan yeni binasına taşındığını belirten Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Op. Dr. Fikret Başkan, “Zübeyde Hanım Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin hizmet verdiği bina ömrünü tamamlamış ve eski bir binaydı. Devletimiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin hemen yanına oldukça büyük bir bina inşa etti. Bu hastanemiz Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne bağlandı. Artık ilimiz neredeyse bin yataklı bir şehir hastanesine kavuşmuş oldu. Kadın Doğum ve Çocuk Hastaneleri’nin tek başlarına ayrı bir bina olarak işleyişleri zor oluyor. Çünkü hasta hastaneye tek başına sadece kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastası olarak gelmiyor. Hastaneye geldiği zaman aynı zamanda genel cerrahi isteği olabiliyor. Hasta uzaktaki başka bir hastaneye gitmek zorunda kalıyor. Yine çocuk acile gelen travma hastalarının hem çocuk acile, hem beyin cerrahiye hem de ortopediye ihtiyacı oluyor. Bu nedenle bakanlığımız hastaneleri tüm branşların olduğu tek hastane konumuna taşıdı. Afyonkarahisar Devlet Hastanemiz tüm branşların olduğu genel bir hastane olduğu için çok mutluyuz” diye konuştu.
“Kadın Doğum ve Çocuk acilleri tamamen bağımsız şekilde yer alıyor”
Yeni hastanenin birleşmesiyle Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nin yaklaşık 122 bin metrekare kapalı alana sahip olduğunu kaydeden Başkan, “Yeni binada toplam 300 yatak, 60 yoğun bakım yatağı ve 38 poliklinik yer alıyor. Bu binada aynı zamanda tüm odalardaki yataklar tek kişilik ve çift kişilik yataklar olarak yapıldı. Tamamı özel oda konseptinde yapıldı. Kadın Doğum ve Çocuk acilleri de tamamen bağımsız şekilde yer alıyor. İç içe geçmeli ama tamamen bağımsız şekilde yapıldı. Böylece hastaların mahremiyetleri de korunmuş oluyor” diye bilgi verdi.
Hastanede yeni atama dönemiyle 2 çocuk cerrahının göreve başladığını belirten Başkan hem Kadın Doğum hem de Çocuk branşlarında 7/24 görev yapan uzman hekimlerin bulunduğunu kaydetti.
Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Başkan yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise sağlık alanında yapılan çalışmaları duyurmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun yaklaşık bir saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır