passo
“İlimiz sporda tarih yazdı”

“İlimiz sporda tarih yazdı”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında şehrimizin futbol ve basketbol takımlarının başarıları değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. İlimizin sporda bu yıl tarih yazdığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Afjet Afyonspor ikinci ligden PTT 1.Ligine yükseldi. Takımımız her sene bir lig atlayarak başarısını […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında şehrimizin futbol ve basketbol takımlarının başarıları değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
İlimizin sporda bu yıl tarih yazdığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Afjet Afyonspor ikinci ligden PTT 1.Ligine yükseldi. Takımımız her sene bir lig atlayarak başarısını sürdürdü. Afjet Afyonspor’u artık birinci ligde izleyeceğiz. Bu başarı taraftarları da çok mutlu etti. İki gün gece-gündüz süren kutlamalar yapıldı. Şehrimizin sokakları şenlikliydi. Futbol takımımız Mersin’de Sakaryaspor’u 2-1 yenerek taraftarları sevince boğdu. Başta sporcularımız olmak üzere tüm emeği geçenleri kutluyoruz. Yine basketbol takımımız da bizleri çok mutlu etti. Afyon Belediyespor basketbol takımımız şampiyon oldu. Bu yıl sporda ilimizin yılı oldu diyebiliriz” şeklinde konuştu.
“Spordaki başarımızın tabana yansıması önemli”
Spordaki başarı haberlerinin yanı sıra sanat alanında da bir başarı haberinin geldiğini kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Afyon Belediye Şehir Tiyatrosu’nun önemli oyuncularından Fatih Çorapsız yılın erkek oyuncusu seçildi. Bizler de kendisini tebrik ediyoruz. 2018 yılı bence Afyonkarahisar’ın yılı olacak. İlimizin geri kaldığı alanlar olan spor ve sanatta büyük başarılar elde edildi. Spordaki başarımızın tabana yansıması önemli. Alt yapıdan sporcu yetiştirilmesi ve bunun sürdürülebilir bir hale getirilmesi sağlanmalı. Ben bundan sonra Afjet Afyonspor’un başarısını sürdüreceğini düşünüyorum. Taraftar kombine bilet alarak takıma destek olmalı” diye görüşlerini açıkladı.
“Kulübün akılcı yönetilmesi lazım”
Afjet Afyonspor’un maçını heyecanla takip ettiğini söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Sakarya’nın seyircisinin desteğine rağmen maçı kazanmayı bildik. Takımımız her sene bir lig atlayarak süper ligin kapısına dayandı. İnşallah gelecek yıl da süper ligde oluruz. Şehrimize gelecek olan rakip takımların Afyon ekonomisine de katkısı olacaktır. Daha önce 1. Lige çıkan Anadolu takımları var. Kulübün akılcı yönetilmesi lazım. Bence bunu İlhan Cavcav başarmıştı. Amatörden iyi futbolcuları getirip yüksek ücretlere büyük takımlara transfer ediyordu. Afyonspor da altyapıya eğilip iyi futbolcular yetiştirmeli. Ayrıca dışarıdan ucuza futbolcu getirip bunu iyi ücretlere transfer edebilmeli” şeklinde konuştu.
“1. Lig takımımıza ve şehrimize hayırlı olsun”
50 yıldır Afyonspor’u yakından takip ettiğini belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu süreç içinde zaman zaman başarısızlıklar oldu. Bazen de birinci lige yükselmede direkten döndük. Bu serüven bu yıl çok güzel bir şekilde noktalandı. PTT 1. Lig takımımıza ve şehrimize hayırlı olsun. Bu başarının arkasında emeği olan futbolcu ve idarecilerin, şehrimizin yöneticilerinin yanı sıra AFJET’i unutmamak lazım. AFJET’e de teşekkür ediyoruz. Ayrıca takımına her şartta sahip çıkan Afyon halkını da gönülden tebrik ediyorum. Bundan sonra 1.Ligde başarımızı sürdürmek için daha büyük paralar gerektiriyor. İnşallah bu gelir temin edilir. Bazı büyük otel ve işletmelerin sponsor olmaları lazım” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır