passo
“İlimizde 27 bin 500 kişi vergi borcunu yapılandırdı”

“İlimizde 27 bin 500 kişi vergi borcunu yapılandırdı”

Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Kısa çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. “İlimizde yapılandırılan toplam tutar ise 187 bin 500 TL” 6552 sayılı Torba Yasa ile ilimizde vergi borçlarını yapılandıran mükellef sayısının 27 bin 500 olduğunu açıklayan Defterdar Yaşar Kısa, […]

Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa Gün FM’de yayınlanan Gündem Özel programının konuğu oldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayında konuşan Kısa çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“İlimizde yapılandırılan toplam tutar ise 187 bin 500 TL”

6552 sayılı Torba Yasa ile ilimizde vergi borçlarını yapılandıran mükellef sayısının 27 bin 500 olduğunu açıklayan Defterdar Yaşar Kısa, “Yapılandırılan toplam tutar ise 187 bin 500 TL’dir. Yapılandırma için 31 Aralık 2014 tarihine kadar başvurular alınacaktır. Bu nedenle vergi borcunu yapılandırmamış olan mükelleflerimize bunu hatırlatmış olalım” diye konuştu.

“İlimizde 79 adet hazine arsa ve arazisi satışa çıkarıldı”

Afyonkarahisar Defterdarı Yaşar Kısa yaptığı değerlendirmede,”Aralık ayı içerisinde ilimizde 79 adet hazine arsa ve arazisi satışa çıkarılmıştır. Satın almak isteyenler mesai saatleri içerisinde Defterdarlık Milli Emlak Müdürlüğü’ne başvurarak, satış şartnamelerini inceleyebilir ve bilgi alabilirler” şeklinde bilgi verdi. Defterdar Kısa, satışa çıkarılan mülkiyeti Maliye Hazinesine ait 79 adet taşınmazın Erenler Mahallesi, Beyazı, Çayırbağ, Sülün, Çıkrık, Gebeceler, Işıklar ve Salar Kasabaları ile Kızıldağ Köyü sınırları içerisinde bulunduğunu, tapudaki vasıflarının daha çok arsa olduğunu, imarda ise konut alanı, küçük sanayi alanı, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma alanı, hayvan üretim çiftliği olarak ayrıldığını, 8 adedinin ise imarsız olduğunu ifade etti.

“ilimizde bu durumda 11 mükellef var”

Vergi dairelerine 250 bin ve üzeri vergi ve ceza borcu bulunan mükelleflerin listesinin askıya çıkarıldığını duyuran Defterdar Kısa, ilimizde bu durumda 11 mükellefin bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kısa, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Kısa’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır