passo
“İLİMİZİN İMAJ PROBLEMİ VAR”

“İLİMİZİN İMAJ PROBLEMİ VAR”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. Programda ilimizin imajı konusu değerlendirildi. “Afyonkarahisar markalaşma yolunda adımlar atan bir şehir” Ulusal basında son günlerde ilimizin çeşitli haberlerle gündeme geldiğini anımsatan Gazeteci İsmail Akar, “Geçtiğimiz hafta gazetecilerin soru […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

Programda ilimizin imajı konusu değerlendirildi.

“Afyonkarahisar markalaşma yolunda adımlar atan bir şehir”

Ulusal basında son günlerde ilimizin çeşitli haberlerle gündeme geldiğini anımsatan Gazeteci İsmail Akar, “Geçtiğimiz hafta gazetecilerin soru sorduğu bir televizyon programında Başbakan Erdoğan’a ilimizdeki içki yasağı soruldu. Başbakan ise konudan bilgisi olmadığını söyledi. Türkiye’nin meselelerinin konuşulduğu bir programda bile ilimizle ilgili bir konunun geçmesi ilimizin gündem meseleleri arasında yer aldığını gösteriyor. Afyonkarahisar markalaşma yolunda adımlar atan bir şehir. Maalesef bu tarz olaylarla gündeme geliyor. Biz Afyonkarahisarlılar bu duruma üzülüyoruz” diye konuştu.

“Maalesef şehrimizin imaj sorunu var”

İlimizin çok eskiden beri bir imaj sorunu olduğunu söyleyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Memurlar tayinleri ilimize çıktığında bir an önce gitmek istiyor. Maalesef şehrimizin imaj sorunu var. Son on yıldır bu olumsuz imajı değiştirmeye uğraşıyoruz. Şehrimizin daha modern olmasını arzu ediyoruz. Nüfus kaybetmemesini istiyoruz. Afyonkarahisar gelişsin ve büyüsün istiyoruz. Bu yolda uğraş verilirken ülke gündemine yasaklarla geliyoruz. Bende birçok yerde alkol alınmasına, ailelerin rahatsız edilmesine karşıyım. Ama bu durumu bayraklaştırmadan uygulamak lazım. Bunu kamuoyuna taşıyarak şehrimizin imajı etkileniyor” dedi.

“Ege ile İç Anadolu arasına sıkışmış ve gelişememiş illerden biriyiz”

İlimizin ülke gündemine sık sık olumsuz haberlerle gelmesinin şehrimizin insanlarını üzdüğünü kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Ulusal medyada ilimizle ilgili olumlu bir haber yer almıyor. Ben buna hayret ediyorum. Demek ki ilimizde iyi bir şeyler olmuyor veyahut çok az oluyor. Marka bir şehir olmak kolay değildir. Uzun yıllar çalışarak marka şehir olunur.  Antalya bir turizm kenti olduysa, Eskişehir bir üniversite kenti olduysa bunlar uzun yıllar süren çalışmaların ürünüdür. Biz bunları maalesef başaramadık. Ege ile İç Anadolu arasına sıkışmış ve gelişememiş illerden biriyiz. Bu durumun değişmesi için büyük çabalar sarf etmeliyiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Yetkililer bunu yeterince dert edinmiyorlar”

İlimizin imaj sorununun yöneticilerimiz tarafından sorun olarak görülmesi gerektiğinin altını çizen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Ama yetkililer bunu yeterince dert edinmiyorlar. İçkinin yasaklanmasıyla, küfretmenin yasaklanmasıyla bu şehirde hiçbir sorun çözülmez. İlimizin imajı iyi değil. Soğuk bir şehir imajı var. Bunu düzeltmemiz için olağanüstü çaba göstermemiz lazım. Ülkenin önde gelen isimlerini ilimize davet ederek, tarihi ve turistik yerlerimizi göstermeliyiz. İlimizin değişen çehresini fark ettirmeliyiz. Ama bunu yapacak yöneticiler nerede?” diye konuştu.

Dinleyicilerin soru, görüş ve önerileriyle yoğun olarak katıldıkları Basın Odası yaklaşık iki saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır