passo
“İlk öğretmen annedir”

“İlk öğretmen annedir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle katılarak değerlendirmede bulundular. “Hayata ve insanlara karşı duyduğumuz güvenin perde arkasında annemiz vardır” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven aslında annemize […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Anneler Günü dolayısıyla annelerimizin hayatımızdaki yeri ve önemi konuşuldu.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle katılarak değerlendirmede bulundular.
“Hayata ve insanlara karşı duyduğumuz güvenin perde arkasında annemiz vardır” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Başkalarına duyduğumuz güven aslında annemize duyduğumuz güvendir. Kopyalayıp çoğalttığımız güven duygusuyla başkalarını hayatımıza sokarız. Bütün huysuzluklarınızı, öfkenizi ilk ona yansıtırsınız. Annelerimiz, delilik çağımızın en çok tepinme alanlarıdır. Anne demek, konfor demektir. Yaşınız ne olursa olsun o sizin için düşünür, sizin için hisseder, sizin için yapar. Anne demek kocaman bir yürek demektir. Anne-evlat ilişkisi akılların değil, yüreklerin buluşma yeridir. Tüm annelerimizin günlerini kutluyorum” diye konuştu.
“Medeniyet annelerin, kadınların her açıdan donatılmalarıyla olur”
Türk tarihi boyunca kadınlarımızın hem yönetimde hem de toplum hayatında yerlerinin önemli olduğunu söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Hem karar almada hem de birçok uygulamada kadınlarımız tarihimiz boyunca daima önde yer almışlardır. Dinimiz de kadına daima önem vermiştir. Kadınlar annemiz, bacımız, kardeşlerimizdir. Hayatı güzelleştiren ve yaşanır kılan kadınlardır. Son yıllarda kadınların, annelerin şiddet haberleriyle anılır olması toplumumuz açısından son derece üzücü bir durum. Bunların hiç yaşanmamasını temenni ediyorum. Medeniyet annelerin, kadınların her açıdan donatılmalarıyla olur. Tüm annelerin günleri kutlu olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Annelik çok yüce bir kavramdır”
“Annelerimizi sadece Anneler Günü’nde değil her zaman hatırlamamız gerekir” diyen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Anneler Günü en azından yılın bir günü her şeyimiz annelerimizin gönüllerini alıp, onların hayatımızdaki değerini ifade etmemize neden oluyor. Bir insan yetişir ve tüm dünyaya faydalı olur. Bunu yetiştiren bir annedir. İlk öğretmen annedir. Tüm anneler çocuklarını koruyup kollar ve özenle büyütürler. Hep fedakarca davranarak kendi hayatlarını çok önemsemezler. Annelik çok yüce bir kavramdır. Tabiatı, dünyayı devam ettirme, insanlar yetiştirme görevi Allah tarafından annelerimize verilmiştir. Annelerimizin haklarını ne yapsak ödememiz mümkün değil” şeklinde görüşlerini açıkladı.
“Şiddetin hiç olmaması tek temennimiz”
İnsanlık tarihi boyunca kadınların önemli olduğunu kaydeden Gazeteci Polat Yılmaz, “Kadınlarda anaçlık duygusu vardır. Kadın koruyucudur. Yüce Yaradan kadına annelik duygusunu bahşetmiş. Annelerin yavrularını koruma, kolama adına yapamayacağı şey yoktur. Modern diye anılan Avrupa’nın tarihinde kadına yönelik bir sürü yanlış uygulamaya rastlarsınız. Ama Türk tarihinde bu yoktur. Eşinin onayı olmadan Hakan’ın verdiği karar geçerli sayılmamıştır. Bizler bugün de kadına verilen değer açısından tarihimizdeki gibi olabilmeliyiz. Şu karantina günlerinde kadınlara şiddetin arttığına dair haberler okuyoruz. Şiddetin hiç olmaması tek temennimiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır