passo
İlkyardım hayat kurtarır

İlkyardım hayat kurtarır

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan Öğretim Görevlisi Kamuran Çalış İbiş konuk oldu. İbiş trafik kazalarında ilk yardım konusunda bilgiler verdi. Programda ilk yardımla ilgili önemli bilgiler aktaran İbiş, “Birdenbire hastalanan veya yaralanan kişiye tıbbi tedavi yapılıncaya kadar anında […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’ndan Öğretim Görevlisi Kamuran Çalış İbiş konuk oldu. İbiş trafik kazalarında ilk yardım konusunda bilgiler verdi.
Programda ilk yardımla ilgili önemli bilgiler aktaran İbiş, “Birdenbire hastalanan veya yaralanan kişiye tıbbi tedavi yapılıncaya kadar anında ve olay yerinde çevre olanaklarıyla yapılan geçici müdahaleye ilk yardım denir. İlkyardımcı şunu asla unutmamalıdır ki; yapacağı işlem bir tedavi değildir; çünkü amacımız tedavi değildir ilk yardımdır. Unutmayalım ki ilk yardım hayat kurtarır. Bu nedenle ilk yardımcı olmak için verilen eğitimlere katılmak oldukça önemlidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır